Among Us Oyunu Nedir? Iyi mi Oynanır?

Among Us Oyunu Nedir? Iyi mi Oynanır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 00:49
Among Us Oyunu Nedir? Iyi mi Oynanır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Among Us ilk olarak 2018’de piyasaya sürüldü, sadece son birkaç haftada popülaritesinde büyük bir artış görmüş oldu. Bu, birçok yeni oyuncunun Innersloth’un minik parti oyununu benimsemesine yol açtı ve oyun, uygun olduğu tür ve hatta Among Us’ın tam olarak ne olduğu hakkında bir sürü yeni suali teşvik etti. Among Us’ın iyi mi oynanacağı da dahil olmak suretiyle bilmenizde fayda olan her şeyi anlamanıza destek olacağız.

Among Us Iyi mi Oynanır?

Among Us’ı oynamak ilk bakışta zor görünebilir, sadece oyunun temeli son aşama basittir. Temel olarak iki tür oyuncu vardır: Crewmate ve Impostor. Oyununuzda 1-3 Impostor içinde herhangi biri olabilirsiniz. Among Us ve bu türdeki öteki oyunlar arasındaki en büyük fark, ana oyun aşamasında konuşmanıza izin verilmemesidir. Ölü bedenler bildirildikten sonrasında yada bir Acil Durum Toplantısı çağrıldığında, Impostor’un kim bulunduğunu tartışabilirsiniz. Aksi takdirde oyun, oyuncuları görevlerini tamamlarken sessiz kalmaya zorlayarak gerginlik ve kaygı yaratır.

Crewmate Iyi mi Oynanır?

Crewmate oyunun çoğunu, bir takım görevi tamamlarken, Impostor’un kim bulunduğunu bulmaya emek vererek geçirecek. Ekibin bir üyesi olarak amacınız ya tüm görevleri tamamlamak ya da Impostor’un kim bulunduğunu bulmak ve peşinden onları oyundan çıkarmaktır. Bulduğunuz cesetleri bildirdiğinizden güvenli olun ve ceset hakkında kuşku duyan herkesi denetim etmeye çalışın. Kendinizi Impostor tarafınca öldürülmüş bulursanız, öteki arkadaşlarınızın kazanmasına destek olmak için gene de görevleri tamamlayabilirsiniz.

Crewmate olarak, öteki oyuncuların garip hareketlerine dikkat etmeye çalışın. Biri gölgelerde geziyor yada yalnız gözden uzak durmaya çalışıyor benzer biçimde görünüyor olabilir. Ek olarak, görevleri tamamlayan oyunculara da dikkat etmek isteyeceksiniz. Bazı görevlerin aslen kendileriyle ilişkili animasyonları vardır ve bu tarz şeyleri kimi zaman birinin görevi yapmakla ilgili yalan söyleyip söylemediğini idrak etmek için kullanabilirsiniz. Yeterince kanıt topladığınızda yada Impostor’un kim olduğuna dair bir fikriniz olduğunda, bunu Münakaşa aşamasında gündeme getirin ve davanızı meydana getirmeye çalışın.

Impostor Iyi mi Oynanır?

Impostor oynayanlar, Crewmate’i öldürürken harita etrafındaki çeşitli görevleri tamamlar benzer biçimde davranmalıdır. Birden fazla Impostor ile oynuyorsanız, mürettebatı fazlaca daha süratli bir halde alt etmek için beraber çalışabilir ve kazancınızı güvence altına alabilirsiniz. Impostor, reaktörü aşırı ısıtmak, ışıkları kapatmak ve hatta üssün oksijen seviyelerini karıştırmak için kullanabilecekleri bir Sabotaj menüsüne erişebilir. Impostor, haritada daha süratli dolaşmak için havalandırmayı da kullanabilir. Sizi gören herhangi bir Crewmate, Impostor olduğunuzu bileceğini ve sizi oylamak için Acil Durum Toplantısı düzenleyebileceğini ihmal etmeyin.

Açıkçası, bir Impostor olarak, sunduğunuz herhangi bir mazeretin makul görünmesi için çeşitli görevlere kendinizi alıştırmaya çalışın. Ek olarak, herhangi bir kişiyi direkt suçlamaktan yada birinin suçlamasını fazlaca fazla zorlamaktan kaçınmak isteyeceksiniz. Başkalarıyla aynı fikirde olmak problem değil, sadece bunun yerine dikkati kendine çekecek kadar suçlamaya kapılmayın. Impostor olmak, ergonomik ve beceri ve ek olarak hakkaten iyi yalan söyleme kabiliyeti gerektirir.

Among Us genel olarak bu şekilde oynanır. Oyun bilgisayarda ve mobil cihazlarda mevcuttur, bu yüzden arkadaşlarınızla beraber oynamak için keyifli bir parti oyunu arıyorsanız, oyunu kesinlikle denemelisiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.