Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Dasha Zhukova Kimdir ?

Dasha Zhukova Kimdir ?
Dasha Zhukova Kimdir ?

Dasha ZhukovaDasha ZhukovaHakkındaDasha Zhukova
(08-06-1981)08-06-1981 (yaşı 36)
Moskova, RusyaİkametLondra, Birleşik KrallıkMeslekİş KadınıAktif Yıllar2003-BurcuYengeçEşiRoman Abramoviç (2008–2017)Boyu171 cmKilosu60 kg

Dasha Zhukova 8 Haziran 1981 ’de Rusya – Moskova ’da doğmuş olan Rus iş kadını, moda tasarımcısı ve sanat koleksiyoncusudur. Annesiyle Los Angeles ’a taşınan ünlü iş kadını Yahudi okulunda eğitimine devam etti ve California ’nın Pacific Hills Okulundan mezun oldu. California Üniversitesi ’ne girerek edebiyat okuyan ve daha sonra tıp okumak için Londra ’ya giden Dasha Zhukova, ilgisini kaybettiği için eğitimine devam etmedi ve sanata olan ilgisini keşfetti.

Tenis yıldızı Marat Safin ile ilişkisini bitirdikten sonra Rusya ’ya geri dönen ve bir iş adamı olan Roman Abramovich ’le bir araya gelen Dasha Zhukova, eşinden kendi Kova markasını oluşturmak için destek gördü. Arkadaşı Christina Tang ’ın yardımıyla 2006 ’da Kova & T adlı moda markasını yaratan ikili, kot pantolonlar ve tişörtler üretti. Dasha Zhukova ’nın bu girişimi Rusya ve Avrupa ’daki ünlüler arasında hızla popüler oldu.

Sanatı bir çocuk gibi sevmesine rağmen, aynı zamanda bu konuda profesyonel bir eğitim almamış olan Dasha Zhukova, Rusya ve yurt dışındaki sanatçıları İris adına desteklemek için kar amacı gütmeyen bir organizasyon kurdu. 2008 yılında Rusya ’nın başkenti Moskova ’da kültür ve sanat için çağdaş bir merkez olan yeni girişimlerinden Garaj ’ın başlangıcını yapan ünlü iş kadını, girişimiyle başarılı oldu ve Ocak 2008 ’de Vogue Dergisinde yılın en iyi giyinen ünlüler listesinde yer aldı.

2009 ’a gelindiğinde popülaritesi uluslararası alanda hızla yayılan ünlü iş kadını, İngiliz Magazin Pop dergisi tarafından baş yazı işleri müdürlüğünü teklifini kabul etti. Ancak ağır eleştirilerle karşılandı ve bundan yorulduğu için Dasha Zhukova üç sayı yayınlandıktan sonra işten ayrıldı.

2011 ’de kendi dergisi Garage ’ı çıkaran Dasha Zhukova, adı ve ünlü statüsü nedeniyle çok satılan bir moda ve kültür dergi sahibi oldu. Artan internet gücünden esinlenerek dijital alanda çeşitli denemeler yapan ünlü iş kadını, kendi arama motoru olan artsy.net ’i kurdu.

Bu girişimlerin yanı sıra Dasha Zhukova, St. Petersburg ’da New Holland Adaları ’nın yaratıcı direktörü olarak çalışıyor ve 8 dönüm boyunca yayılmış olan adanın yaratıcı ve mimari yönlerini deniyor. Ünlü iş kadını burayı dünyanın dört bir yanından sanatseverler ve sanatçılar için yerleşim merkezi haline getirmeyi planlıyor. Tüm bu girişimlerin yanı sıra Dasha Zhukova, New York ’taki Culture Shed ’ın kurucularından biri olarak çalışıyor ve Moskova ile New York arasında seyahat etmeye devam ediyor.

Dasha Zhukova ’nın Kişisel Hayatı

Dasha Zhukova tenis yıldızı Marat Safin ile ilişki yaşamış, ancak çift daha sonra ayrılmıştır.  2006 ’da bir Rus iş adamı olan Roman Abramovich ile tanışan ünlü iş kadını 2008 ’de gizli bir törenle evlendi. Çiftin bu evlilikten iki çocuğu olmuştur.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Ronan Farrow Kimdir ?

Ronan Farrow Kimdir ?

Jim Cramer Kimdir ?

Jim Cramer Kimdir ?