Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Google ve Sahte Ürün Yorumları Yaratmanın Sonuçları

Google ve Sahte Ürün Yorumları Yaratmanın Sonuçları
Google ve Sahte Ürün Yorumları Yaratmanın Sonuçları

Google ’ın spam algılama algoritmaları için yapılan bir güncelleştirme, bazı Google+ yerel sayfalarında görüntülenen yorumların sayısını arttıracaktır. Bu bağlamda Google, bazı işletme ve SEO profesyonelleri ile yorumlarının nasıl silinmeyeceği konusunda bir takım tavsiyelerde bulundu.

Google, SEO ya da itibar yönetim şirketleri tarafından yazılan “sahte ifadeler” yüzünden sıralamada aşağı çekilme uygulaması yapılacağı hakkında şirketleri uyarmaktadır.

Ayrıca Google konu ile ilgili şu açıklamayı yapmıştır: “Eğer bir işletme kağıt yorum kartlarını kabul ediyorsa, Google+ Yerel ’de yorum göndererek onları toplamak ve dijital hale getirmek cazip bir seçenek olabilir. Biz tüm yorumların birinci elden geliyor olmasına önem veriyor ve başkalarının adına yorum gönderilmesine izin vermiyoruz.”

Bunla ilgili bir not olarak belirtmek isterim ki; Google, müşterilerine kendi tesislerinde bulunan bilgisayar ya da tabletlerden yorum yapılmasını isteyen şirketlere karşı uyarıda bulunmaktadır. Google, işletmelerin müşterilerine haklarında yorum yapmaları için bilgilendirme mesajı göndermelerini önerir ancak bunda da karşılığında hediye önermek gibi abartılı teşvik yöntemlerine başvurmamaları konusunda uyarıda bulunur.

Google+, yereldeki pozitif yorumlar, yeni müşterilerin ilgisini çekmekte yardımcı olabilir. Ancak negatif yorumlara gelince ise, Google bu durumun negatif yorumları (Google talimatlarını ihlal etmediği sürece) ya da 3. taraf itibar yönetimi firmaları ile çalışma durumunu kötü bir şekilde etkilemez. Google, işletme sahiplerini bu yorumlara cevap vermeye ve müşterinin endişelerini ortadan kaldırmaya davet etmektedir.

Yorumculara gelince:

– Bir işletme birden fazla yerde bulunmaktaysa, belirli bir yeri hedef alarak yorum yapmalı.

– Çalıştıkları firmalar hakkında yorum yapmamalı.

– Yorumların içerisine link yerleştirmemelidirler.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Pazarlama ile Reklamcılık Arasındaki Fark Nedir?

Pazarlama ile Reklamcılık Arasındaki Fark Nedir?

E-posta Pazarlamacılığı Günümüzde Ne Kadar Önemli?

E-posta Pazarlamacılığı Günümüzde Ne Kadar Önemli?