Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları çok çeşitli olmakla beraber bir hayli de zordur. Psikolojik açıdan bakıldığı zaman insanlar her zaman kolay para kazanmak isterler ve internetin sanki bunu rahatlıkla sağlayabileceği bir platform olduğunu düşünürler. İnternette asıl para kazanan kişiler aslında bu psikolojiyi iyi bilen ve size karşı kullanan kişilerdir. Lütfen hayal satan insanlara inanmayın ve bu yazımızı dikkate alın.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bugün çok büyük yatırımlarla kurulan internet siteleri bile zor kar ediyor ya da hiç kar edemiyor. Tonlarca reklam parası döken ve karşılığını göremeyen bir çok firma var. Bu yüzden internetten para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Her sektörde olduğu gibi internet sektöründe de bazı ürünler inanılmaz ilgi görüyor. Bu ürünler genellikle kar marjı yüksek ve pazarlama taktikleri ile değerleri şişirilmiş ürünlerdir. Bir örnek vermek gerekirse: “Penis büyücü haplar.” Medikal açıdan bakıldığında hiçbir doğrulu olmayan ve üretimi gayet ucuz olan bu ürünler internette yıllardır rahatlıkla satılmaktadır. Bunun başlıca nedenleri arasında psikolojik olarak inanmaya meyilli ve para vermeye müsait bir kitle olmasıdır. Yani bu kitleye 30 TL ’den 500 TL ’ye kadar bir fiyat biçip bu ürünleri satmak mümkündür. Yeter ki psikolojiye doğru oynamayı bilin. Benzeri bir örnek de zayıflama hapları için geçerlidir. Acaba diyet programları ve diyet hapları hakkında senede kaç tane yeni ürün veya haber duyuyorsunuz?

Satış Ortaklığı Programları

Satış ortaklığı programından para kazanmak mümkündür. Fakat internetin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin bu işe girmesi boşa vakit kaybı ile sonuçlanır. Satış ortaklığı sizin sayenizde satılan bir ürün için komisyon verir. Bu durumda satış ortaklığı programına üye olan bir sitenin öncelikle ciddi trafiğe ihtiyacı vardır ve bu trafiği satışa yönlendirecek psikolojik unsurları devreye geçirmesi gereklidir. Nasıl mı? Örneğin bir diyet hapını satış ortaklığı ile satmayı hedeflediğinizi düşünelim. Diyelim ki her satış için ana firma size 5 TL komisyon veriyor. Bu durumda ayda 500 TL kazanmak için sayfanıza gelen trafikten 100 kişinin size inanıp bu ürünü satın alması gereklidir. 100 kişi internet için büyük bir rakam değildir fakat asıl sıkıntı bu nasıl yapacağınızı bilmediğinizden kaynaklanıyor. Öncelikle internet standardı her 100 kişiden 1 kişinin bir şey alacağı yönündedir. Bu durumda sayfanıza ayda 10000 kişi gelirse ve siz de 100 kişiye satabilirseniz 500 TL kazanmış olacaksınız. Peki seçtiğiniz ürünle ilişkili 10000 kişiyi nasıl sitenize getireceğinizi biliyor musunuz? Teknik bilginiz var mı? Diğer sitelerle olan rekabeti anlıyor musunuz? Yani ayda 500 TL kazanmak düşündüğünüzden çok daha fazla zamanınızı alabilir.

Blog ’dan Para Kazanma

Bu da hayli popüler bir konu olmuştur. Bu okuduğunuz yazı da aslında bir blog yazısından farksızdır. Peki internette yazı yazan kaç tane insan olduğunu hiç biliyor musunuz? Veya kaç tane blog olduğunu? Blog ’dan para kazanmak için sitenize çok ciddi trafik gelmesi gereklidir. Aynı satış ortaklığı programlarında olduğu gibi trafiğin bir kısmı reklamlara basacak ve siz de click başına bir kaç sent para kazanacaksınız. Günde 10,000 kişi sitenizi ziyaret etse, günlük kazancınız 5-10 doları geçmeyecektir. Bu da aylık 500 TL ’ye yakın bir paradır. Günlük 10,000 kişilik bir trafiği oluşturmak da ne yazık ki pek de kolay değildir. İnternetten iyi para kazanan blogların sayısı gerçekten de çok düşüktür. Yüksek trafikli olan siteler zaten bir çok yazarla çalışmaktadır. Yani tek başınıza kolayca yapabileceğiniz bir iş değildir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Bu enteresan bir konudur. Anket doldurarak üç beş kuruş kazanmak mümkündür. Günde kaç tane anket doldurmaya zamanınız var? Her bir anket için size ne kadar para veriliyor? Bir anket için 100 TL para verecek firma sayısı büyük ihtimalle delirmiştir. Anket doldurularak para kazanmak bir hobinin üstüne geçemez.

Ürün Satarak Para Kazanmak

Bu da ne yazık ki komplike bir konudur. Gittigidiyor.com veya Sahibinden.com gibi siteler üzerinden ürün satışı yaparak para kazanan bir çok insan vardır. Bu platformlarda trafik yoğundur ve teknik olarak bir çok problemle sizin uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Bu yüzden doğru bir ürün bulursanız satış yapabilirsiniz.

Fakat bir e-ticaret sitesi kurarak satış yapmaya çalışırsanız işiniz var. Özellikle rekabetin fazla olduğu ürünlerde reklam yapmadan trafiği sitenize getirmeniz imkansızdır. Reklam da ciddi maliyetleri olabilen bir pazarlama aracıdır. Kurduğunuz e-ticaret sitesinin güvenilir olması ve sattığınız ürünlerin ilgi çekici olması gereklidir. Eğer sattığınız ürünler Markafoni.com veya Hepsiburada.com gibi büyük sitelerde satılıyorsa büyük ihtimalle sizin verdiğiniz fiyattan çok daha düşüğe satılıyordur. Bu da satışlarınızı ciddi oranda etkileyecektir. Piyasa bilinirliği olan ürünler genellikle kolay satılır ama fiyat kırmanız çok zordur.

Freelance Olarak Para Kazanmak

Freelance olarak para kazanmak mümkündür. İnternette özellikle bir çok yabancı site bu konuya ağırlık vermiştir. Odesk.com veya Elance.com gibi sitelerde freelancelere uygun bir çok iş imkanı vardır. Yalnız bu siteler uluslararası olduğu için rekabet yüksektir. Özellikle Hintli ve Filipinlilerin ağırlıklı olduğu bu sitelerde bir iş koparmak pek kolay olmuyor. Eğer daha önce bu sitelerde çalışarak bir portföy oluşturmuşsanız, yeni işler alma imkanınız artacaktır. Fakat fiyat kıran bir çok kişi olduğunu unutmayın. Ayrıca freelance olarak çalışmak gerçekten de ciddi motivasyon isteyen bir iştir.

Link ve Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanmak

Bazı blog ya da websayfası sahipleri internette R10 gibi popüler forumlarda link satarak para kazanırlar. Genellikle birden fazla sitenin sahibi olan bu kişiler, forumlarda aktif olarak link satışı yaparlar. Bir link için genelde 15-50 TL, bir tanıtım yazısı için de 10-15 TL bir ücret talep edilir. Bir sitenin ayda 100 tane link satması pek mümkün değildir. Bu yüzden birden fazla sayfa üzerinden işlem yapılır. Link satmak, SEO ilgilendiren bir konu olduğu için genellikle teknik kişilerin meraklı olduğu bir para kazanma yöntemidir.

İnternetten Para Kazanma Kitapları veya Araçları

Son olarak da bu konuya değinmek istiyoruz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, bu konu da psikolojiye oynar. Tamamen insanları kandırmaya yöneliktir ve bunlara para kaptıran yüzlerce insan vardır. İnternetten para kazanmanın kolay bir iş olmadığını belirttik. Peki bir kitap veya teknik uygulayarak ayda 3000 TL nasıl kazanacaksınız? İşte internetten parayı kazananlar asıl size bu yalanı satan kişilerdir.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Ürün Pazarlama Nedir?

Ürün Pazarlama Nedir?

Pazarlama ve Satış Arasındaki Farklar Nedir?

Pazarlama ve Satış Arasındaki Farklar Nedir?