Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Jim Cramer Kimdir ?

Jim Cramer Kimdir ?
Jim Cramer Kimdir ?

Jim CramerJim CramerHakkındaJim Cramer
(10-02-1955)10-02-1955 (yaşı 63)
Springfield Township, Pensilvanya, ABDİkametSummit, New Jersey, ABDMeslekTV ünlüsüAktif Yıllar1984-BurcuBalıkEşiLisa Cadette Detwiler Boyu168 cmKilosu80 kg

Jim Cramer 10 Şubat 1955 ’te Springfield – Wyndmoor ’da dünyaya gelmiş olan TheStreet.com Inc. ’i kuran tv kişiliğidir. Montgomery County ’deki Springfield Township Lisesine giden ünlü isim, daha sonra Harvard College ’a gitti ve magna cum laude ’u BA ile mezun oldu. Gazetecilikle ilgilenerek The Harvard Crimson başkanlığını kazanmak için çalıştı.

Üniversiteden ayrıldıktan sonra giriş seviyesinde bir dizi raporlama işinde çalışan Jim Cramer, Tallahassee Demokrat ’ı için çalışırken, önemli sayıda dikkat çekici seri cinayet hikayeleri üzerine yoğunlaşmıştı. Ayrıca Los Angeles Herald-Examiner için kısa bir süre çalıştı ve American Avyer ’in ilk muhabirlerinden biriydi.

Hukuk alanında lisans derecesi almak için Harvard Hukuk Okuluna giden Jim Cramer, orada Alan Dershowitz ile araştırma asistanı olarak çalıştı. 1984 ’te mezun oldu. Law College ’daki görevi sırasında finans ile ilgilenmeye başlamış ve hisse ticaretine başlamıştır. Martin Peretz ’e yardımcı olarak hisse senedi piyasasındaki bilgisi ile Yeni Cumhuriyet ’in sahibi hisse senedi yatırımlarında çok büyük bir kazanç elde etti.

Kısa bir süre hukuk firmasında çalıştıktan sonra Goldman Sachs ’ın Menkul Kıymet Satış Departmanında borsacı olarak göreve alınan ünlü isim, üç yıl görevde kaldı. 1987 ’de Goldman Sachs ’tan ayrıldı ve kendi hedge fund şirketi Cramer & Co. ’yi kurdu. İlk yatırımcıların bazıları arkadaşları Eliot Spitzer ve Martin Peretz ’di.

Martin Peretz ile birlikte TheStreet.com, Inc. ’i 1996 ’da kuran Jim Cramer, yıllar boyunca MainStreet.com, Stockpickr ve Bankingmyway.com gibi kardeş web sitelerini de ekleyerek işini büyütmüştür. 14 yıllık başarılı işten sonra 2001 ’de Cramer & Co. ’dan emekli olan ünlü isim, 2005 yılında CNBC ’de Mad Money finansal programına ev sahipliği yapması için çağrıldı.

Jim Cramer ’in Gerçek Parası adlı bir radyo programına ev sahipliği yapan ünlü isim, Kasım 2005 ’te Dan Rather ile 60 Dakika konulu bir röportaj yaptı. Röportaja eşinin ve kızlarının çekimleri de dahil edildi. Jim Cramer aynı zamanda NBC Today, Cheap Seats, Jay Leno ile Tonight Show ve Jimmy Kimmel Live! gibi birçok televizyon şovunda konuk oyuncu olarak yer aldı.

Jim Cramer Kitapları

Jim Cramer tarafından yazılmış olan tüm kitaplar şu şekildedir;

Get Rich Carefully (2013)

Getting Back to Even (2009)

Stay Mad for Life: Get Rich, Stay Rich (2007)

Mad Money: Watch TV, Get Rich (2006)

Real Money: Sane Investing in an Insane World (2005)

Confessions of a Street Addict (2002)

You Got Screwed! Why Wall Street Tanked and How You Can Prosper (2002)

Trading with the Enemy: Seduction and Betrayal on Jim Cramer ’s Wall Street (2002)

Jim Cramer ’in Kişisel Hayatı

Jim Cramer 1988 ’de Karen Backfisch ile evlenmiş, çiftin 2 kızı olmuştur. Ancak 2009 ’da boşanma kararı aldıklarını açıklamışlardır.

Ünlü isim, 2015 ’te Lisa Cadette Detwiler ile evlenmiştir.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Dasha Zhukova Kimdir ?

Dasha Zhukova Kimdir ?

Kate Spade Kimdir ?

Kate Spade Kimdir ?