Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kate Spade Kimdir ?

Kate Spade Kimdir ?
Kate Spade Kimdir ?

Kate SpadeKate SpadeHakkındaKate Spade
(24-12-1962)24-12-1962 (yaşı 55)
Kansas City, Missouri, ABDİkametNew York, New York, ABDMeslekİş KadınıAktif Yıllar1985-BurcuOğlak

Kate Spade 24 Aralık 1962 ’de Missouri – Kansas City ’de dünyaya gelmiş olan Amerikalı moda tasarımcısı, iş kadını ve Kate Spade New York ’un sahibidir. Katolik Lisesi olan Aziz Teresa Akademisine katılan ve daha sonra Kansas Üniversitesine giden ünlü tasarımcı, daha sonra Arizona Devlet Üniversitesi ’ne geçmiş ve 1985 yılında gazetecilik diplomasıyla mezun olmuştur.

1986 ’da ünlü tasarımcı Manhattan ’daki Mademoiselle ’in aksesuar bölümünde çalışmaya başladı ve Mademoiselle ’de yeteneği ile sadece tasarımcı değildi. Kıdemli moda editörü olarak yükselen ünlü tasarımcı, Mademoiselle ’de çalışırken, pazardaki kıtlığı fark etti. O zamana kadar çantalar keşfedilen aksesuar türleri değildi ve onlara uygulanan moda duygusunun eksikliği vardı. Çantalar düz ve basitti, sadece ihtiyaç için kullanılıyordu.

Kate Spade, yaratıcı enerjisine yeni bir yön vermek için ciddi bir girişimci arzusu ile Mademoiselle ’den 1991 ’de ayrıldı. Şık el çantaları yaratmaya karar verdi. Andy Spade ile birlikte, hem profesyonel hem de şahane bir takımdı. Kendi çanta markasını yaratan ünlü tasarımcı, modern fakat şık bir yaklaşımla üretim yaptı.

1996 ’da artan talep ile “Kate Spade El Çantaları”, Manhattan ’ın gözde SoHo semtinde doğdu. İlk butik, 400 metrekarelik bir dükkandı ve kısa sürede hit oldu. Yeni yarattığı markası ile başlangıçta sadece çanta satan ünlü tasarımcı, daha sonra artan taleple ürün yelpazesini giyim, kuyum, ayakkabı, kırtasiye, gözlük, bebek eşyası, koku gibi alanlara yaydı. 2004 ’te Evde Kate Spade adıyla ile bir ev koleksiyon markası yaratan ünlü tasarımcı, Neiman Marcus grubu ile ortaklık yaptı ve marka hızlı bir şekilde büyüdü.

2004 ’te marka coğrafi sınırlarını aştı ve Aoyama, Tokyo, Japonya ’da bir mağaza açarak uluslararası haline geldi. Marcus Grubuna %56 oranında hissesini satmasına rağmen, Kate Spade yapmış olduğu markada etkinliğini sürdürdü. 2006 ’da, Spade, kalan %44 ’lük kısmını Neiman Marcus Grubuna sattı ve oğlunu yetiştirmek için tasarımlarını sonlandırdı.

Kocasıyla birlikte seçkin tatil yerlerinde yayınlanan küçük bir televizyon ağı olan Plum TV ’ye yatırım yapan ünlü tasarımcı, Şubat 2014 ’te adını Kate Spade & Company olarak değiştirdi. Kate Spade New York, Amerika Birleşik Devletleri genelinde 140 ’den fazla perakende mağazası ve outlet mağazası ve uluslararası alanda 175 ’ten fazla mağazaya sahiptir. Ürünleri dünya çapında 450 ’den fazla mağazada satılıyor.

Kitapları

Kate Spade tarafından yazılmış olan tüm kitaplar ve basım yılları aşağıdaki gibidir;

Things We Love (2013)

Places to Go, People to See (2014)

All in Good Taste (2015)

Kate Spade ’in Aldığı Ödüller ve Başarıları

1996 ’da Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi (CFDA) taradından ödüllendirdi. İki yıl sonra, CFDA yine onu Yılın En İyi Aksesuar Tasarımcısı Ödülü ’ne layık gördü.

2004 ’te Spade ’nin ev koleksiyonu House Beautiful üç tasarım ödülünü kazandı.

Kate Spade ’in Kişisel Hayatı

1983 ’te Andy Spade ile ilk defa tanışmış, ikili daha sonra Mademoiselle ’da birlikte çalışmıştır. 1994 ’te evlenen çiftin 2005 ’te bir oğlu olmuştur.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Jim Cramer Kimdir ?

Jim Cramer Kimdir ?

James Dyson Kimdir ?

James Dyson Kimdir ?