Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Kredi Kartı İle BitCoin Nasıl Satın Alınır ?

Kredi Kartı İle BitCoin Nasıl Satın Alınır ?
Kredi Kartı İle BitCoin Nasıl Satın Alınır ?

Kredi kartı ile Bitcoin almak mümkündür. Dünya ’da Bitcoin alış satışlarının hepsi değiş tokuş platformları (exchange) üzerinden gerçekleşmektedir. Bu platformların bir çoğu Dolar ya da Euro para transferlerini kabul etmektedir. Transfer sonrası istenilen kripto para birimine çeviri yapmak mümkündür. Fakat platformların büyük bir bölümü kredi kartı sahtekarlıkları yüzünden kredi kartıyla ile kripto para satın alma imkanı sağlamamaktadır. Bu yazımızda dünyanın en güvenilir ve en büyük kripto para exchangelerinden biri olan CEX.IO üstünden kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır bunu anlatacağız.

Adım Adım Kredi Kartı ile CEX.IO ’da Bitcoin Almak

1) Öncelikle buraya basarak CEX.IO platformuna gidin ve kayıt olun. Kontrol amaçlı e-posta adresinize bir e-mail gelecektir. Bu e-maildeki linke basarak kayıt işleminizi tamamlayın. Parola girerken de lütfen dikkatli olun ve komplike bir parola oluşturun.

2) Kayıt olduktan sonra hemen hemen tüm değiş tokuş platformları öncelikle sizden pasaport veya kimliğinizi dijital olarak yüklemenizi talep etmektedir. Bu kimlik doğrulama işlemi sayesinde bir exchange platformunda işlem yapma limitlerinizi yükseltmeniz sağlanır.
BTCTurk, CEX.IO, Coinbase, Kraken gibi büyük platformların hepsinde mutlaka yapılması gerekilen ilk işlem budur. Exchange ’lerin büyük bölümü kimliğinizi elinizde tutarken çekilmiş bir resminizi yüklemenizi talep eder. Şimdi CEX ekranında sağ üst köşedeki menüyü açın ve burdaki “verification” yazan butona basın. Dijital fotoğrafınızı yükleyebileceğiniz bir ekran açılacaktır. Bu ekrandaki talimatlara göre fotoğrafınızı yükleyin.

3) Kimlik fotoğrafı yükleme işlemini tamamladıktan sonra kredi kartı ekleme adımına geçebilirsiniz. Bu adımda da yine kredi kartınızı elinizde tutarken çekilmiş dijital bir fotoğraf ve kredi kartınızın ön ve arka yüzünün çekilmiş fotoğrafları gerekmektedir. Yine amaç kredi kartı sahtekarlığını engellemek. Bu resimleri hemen cep telefonunuzla çekip yükleyebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten ve resminizi yükledikten sonra CEX.IO kredi kartınızdan 1 doların altında küçük bir rakam tahsis etmeye çalışacaktır. Bu rakamın büyüklüğü kredi kartınızın bağlı olduğu online bankacılık şubesinden öğrenebilirsin. Burda gördüğünüz miktarı CEX.IO paneline girerek kart ekleme işlemini tamamlayacaksınız.

4) İlk üç adımı başarıyla tamamladıysanız artık kredi kartınızı kullanarak Bitcoin satın alımı yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kartınızdan ABD doları ya da EURO çekme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu para birimlerine FIAT currency denmektedir. Çektiğiniz miktarı daha sonra istediğiniz kripto para birimine (BTC,ETH,BCH,DASH,ZEC) çevirmeniz mümkündür.

CEX.IO, Bitcoin ve Ethereum için hem direk satın alma işlemi hem de borsadan satın alma imkanı sunuyor. Borsa ’da satın alma veya satma fiyatını siz belirliyorsunuz. Direk satın alma da ise o esnadaki fiyatlara göre CEX hemen satın alabileceğiniz bir fiyat imkanı sunuyor.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

ZCash Nedir ? 1 ZEC Kaç Para ?

ZCash Nedir ? 1 ZEC Kaç Para ?

Amazon Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek Mi ?

Amazon Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek Mi ?