Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Peter Jones Kimdir ?

Peter Jones Kimdir ?
Peter Jones Kimdir ?

Peter JonesPeter JonesHakkındaPeter Jones
(18-03-1966)18-03-1966 (yaşı 52)
Maidenhead, Birleşik KrallıkİkametBeaconsfield, Birleşik KrallıkMeslekGirişimciAktif Yıllar1998-BurcuKoçEşiTara Capp Boyu201 cmKilosu95 kg

Peter Jones 18 Mart 1966 ’da Birleşik Krallık – Maidenhead ’da dünyaya gelmiştir. Desborough College ’a gitmeden önce özel bir okulda eğitim gören Peter Jones, yüksek eğitimini Windsor Boys Okulu ’ndan tamamladı. Ardından boş zamanlarında tenis öğretmenliği yapan John Woodward ile tanışan ünlü girişimci, Jones Woodward ’un tenis koçluğu merkezinde işe girdi.

Çim Tenisi Derneği sınavlarını tamamladıktan sonra kendi tesisinde bir antrenör olan ünlü girişimci, yirmili yaşlarındayken, bilgisayar üreten ve satan bir girişim kurdu. İşin başarısız olmasının ardından kokteyl servisi yapmasıyla bilinen bir restoran işleten ünlü girişimci, yine başarılı olamadı ve 200,000 pound kayıpla restoranı devretti. Siemens ile bir süre çalıştıktan sonra, hızla kariyerinde yükselişe geçen Peter Jones, 1998 ’de Phones International Group şirketini kurdu. Şirketi gelişerek büyüdü ve sadece iki yıl sonra 44 milyon sterlin ciro elde etti. Bu gelişen girişim, farklı müşterilere cep telefonu hizmeti vermeyi amaçlıyordu. Kullanılan tedarik kanalı oldukça basitti ve buna “Tek Marka Dağıtımı” deniyordu.

2004-08 yılları arasında başarıyla sonuçlanan girişimci işini genişleterek Generation Telecom, Celsius ve Wines4Business.com ’u kurdu. Ocak 2005 ’te ünlü girişimci, bir Japon programına dayanan İngiliz TV şovu Dragon ’s Den yarışmasında görülmüştür. Aynı yıl iş adamı Theo Paphitis ile birlikte, girişimci Rachel Elnaugh ’un yetenekli çözüm firması olan Kırmızı Mektup Günleri ’ni satın alan Peter Jones, 2006 ’da ITV ağı tarafından yayınlanan televizyon dizisi Tycoon ’u üretti.

2009 ’da, genç İngiliz öğrencilerini başarılı iş adamı olmaya teşvik etmek amacıyla Peter Jones Enterprise Academy ’i kuran ünlü girişimci Ocak 2010 ’da yayınlanan Hustle şovunun bir bölümünde de yer aldı. 2011 ’de Phones International Group ’un yan kuruluşu olan Wireless Logic ’in satışından 38 milyon pound kazanan Peter Jones, iki yıl sonra perakende şirketi Jessops Europe Limited ’i devraldı ve CEO ’su olarak görev yapmaya başladı.

Peter Jones Kitapları

Peter Jones ’in yazmış olduğu kitaplar ve basım yılları şu şekildedir;

Dragons ’ Den: Success from Pitch to Profit (2007)

Tycoon (2007)

Dragons ’ Den: Your Road to Success (2009)

Peter Jones ’in Aldığı Ödüller ve Başarıları

2002 ’de, ünlü çok uluslu şirket Times / Ernst & Young tarafından Yılın Yükselen Girişimcisi Ödülü ’ne layık görülmüştür. Aynı zamanda ünlü girişimci 2009 ’da İngiliz İmparatorluğu Düzeni Komutanı unvanına sahip olmuştur.

Peter Jones ’in Kişisel Hayatı

1997 ’de Tara Capp ile evlenmiş, çiftin Tallulah, Natalia ve Isabella adında 3 çocuğu olmuştur.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Ertesi gün hapı ne kadar koruyor?

Ertesi gün hapı ne kadar koruyor?

Zachary Bogue Kimdir ?

Zachary Bogue Kimdir ?