Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Ronan Farrow Kimdir ?

Ronan Farrow Kimdir ?
Ronan Farrow Kimdir ?

Ronan FarrowRonan FarrowHakkındaRonan Farrow
(19-12-1987)19-12-1987 (yaşı 30)
New York, New York, ABDİkametNew York, New York, ABDMeslekGazeteciAktif Yıllar2001-BurcuYayEşi-Boyu178 cmKilosu70 kg

Ronan Farrow 19 Aralık 1987 ’de New York ’da dünyaya gelmiş olan Amerikalı gazeteci, insan hakları avukatı ve aktivisttir. Massachusetts Great Barrington ’daki Simon ’s Rock ’da biyoloji ve Latince eğitimi alan ünlü gazeteci, 1999 ’da Seamus unvanını aldı. Daha sonra 16 yaşında Yale Hukuk Fakültesine giren Ronan Farrow, 2009 yılında mezun oldu. Oxford Üniversitesi ’nde uluslararası ilişkiler alanında doktora yapmak için 2011 yılında Rhodes bursu aldı. Hukuk fakültesi onu New York ’ta baro üyesi olmaya uygun gördü.

Yale Hukuk Bürosu ’ndaki dönemde UNICEF tarafından Gençlik sözcülüğüne atanan ve 2001 ’den 2009 ’a kadar bu görevde bulunan Ronan Farrow, sözcü olarak Sudan ’daki Darfur ’u ziyaret ederek kadınlar ve çocukların haklarını savundu. UNICEF İyi Niyet Elçisi Mia Farrow ile birlikte Sudan ’ın Darfur bölgesine yaptığı gezilerde Darfuri mültecilerinin güvenliğini sağlamak için bulunan ünlü gazeteci, kendisi Yale ’de iken bir hukuk firması olan Davis Pollock & Wardwell ’e çırak olarak çalıştı.

2009 yılından itibaren Obama hükümetinde Pakistan ve Afganistan için Özel Temsilci bürosu altında İnsani Yardım ve Sivil Toplum Örgütleri İçin Özel Danışman görevini yürüten Ronan Farrow, 2009-11 döneminde ABD Hükümeti ’nin STK ’lar ve sivil toplum ile olan yakınlaşmasını denetledi.

Obama yönetimindeki Devlet Sekreteri Hillary Clinton, Farrow ’u Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Özel Danışman ve Global Gençlik Konuları Direktörü olarak atadı. Hillary, gençlik konularında ülkenin sosyal ve ekonomik yönergelerini değerlendirmek için geçici olarak bir grup oluşturdu ve görevleri düzene sokmak için büro kuruldu. 2010 ’dan 2012 ’ye kadar 2 yıl boyunca Özel Danışman olarak görev yapan Ronan Farrow, federal hükümette danışman olarak görev yaptığı için, uluslararası ilişkiler konusunda doktora araştırması yapmak üzere Rhodes bursu ile Oxford Üniversitesi ’ne gitti. Ancak, tezini tamamlamadan ABD ’ye geri döndü. Bir gazeteci olarak birkaç gazete ve dergi için yayınlar, denemeler ve raporlar yazmış olan ünlü isim, Los Angeles Times, Wall Street Journal, Guardian, Dış Politika ve Atlantik dergileri için makaleler yazmıştır.

Ronan Farrow, 2013 yılında Penguin Press tarafından 2015 yılında yayınlanan War on Peace: The End of Diplomacy and the Decline of American Influence adlı kitabı yazmayı tamamladı ve 2014 ’ten 2015 ’e kadar MSNBC ’de yayınlanan bir televizyon haber dizisi Ronan Farrow Daily ’i sundu.

Ayrıca Today Show, Morning Joe ve Nightly News de dahil olmak üzere NBC ’de yayınlanan diğer birçok TV programına ev sahipliği yaptı. Ünlü gazeteci televizyonda yayınlanmayan film yapımcısı Harvey Weinstein hakkındaki cinsel taciz iddiaları üzerine bir belgesel yapmıştı.

Ronan Farrow Ödülleri ve Başarıları

2008 ’de Mülteciler Enternasyonalinin McCall-PierPaoli İnsani Yardım Ödülü ’nü almıştır. 2014 yılında 3. Cronkite Ödülü kazanan ünlü gazeteci, 2001 yılından bu yana UNICEF ’in Gençlik Sözcüsüdür.

Ronan Farrow Kişisel Hayatı

Mia Farrow ve Woody Allen ’ın çocuğudur. Mia Farrow ve Woody Allen, on yıl boyunca toplamda 13 film yapmış, ancak hiç evlenmemiştir. Kendisi de bir çok kadınla ilişki yaşamış, ancak hiç evlenmemiştir.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Ryan Seacrest Kimdir ?

Ryan Seacrest Kimdir ?

Dasha Zhukova Kimdir ?

Dasha Zhukova Kimdir ?