Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Ryan Seacrest Kimdir ?

Ryan Seacrest Kimdir ?
Ryan Seacrest Kimdir ?

Ryan John SeacrestRyan John SeacrestHakkındaRyan John Seacrest
(24-12-1974)24-12-1974 (yaşı 43)
Dunwoody, Georgia, ABDİkametLos Angeles, Kaliforniya, ABDMeslekSunucuAktif Yıllar1993-BurcuOğlakEşi-Boyu171 cmKilosu69 kg

Ryan Seacrest 24 Aralık 1974 ’te Georgia – Dunwoody ’de dünyaya gelmiştir. İlk eğitimini Dunwood Lisesinde alan ünlü sunucu, okulun sabah spikeri olduğu için sıklıkla Dunwood Lisesi Sesi olarak biliniyordu. Eğitimine devam ederken Atlanta ’daki WSTR FM ’de Tom Sullivan yanında staj yapan Ryan Seacrest, hafta WSTR ’de DJ olarak çalışmaya başlamıştır.

1992 ’de Dunwood Lisesi ’nden mezun olana kadar radyoda çalışmaya devam eden ünlü sunucu, Georgia Üniversitesi ’nde gazetecilik alanında eğitim almak için kabul edildi. Ancak ünlü isim radyodan vazgeçmedi ve şovuna yerel Atina istasyonunda devam etti. 1993 ’te yayıncılık alanında tam zamanlı kariyer yapmak için üniversiteden ayrılan Ryan Seacrest, Hollywood ’a taşındı.

1993 ’te ESPN ’in Radikal Açık Hava Yarışması ’nın ilk sezonunda, şahane gösterilere ve radyo programlarına ev sahipliği yapmasıyla kameranın önünde görülmeye başlayan Ryan Seacrest, 1994 ’ten 1997 ’e kadar çeşitli çocuk oyun şovlarında sunucu olarak ekranlara gelmiştir.

2000 yılından 2001 yılına kadar bir yıl boyunca NBC Cumartesi sabahı televizyon kanalında sunucu olarak görev yapan ünlü isim, 2001 ’de bir televizyon gerçeklik programı olan Ultimate Revenge ’nin ev sahipliğini yaparak kariyerinde ilerleme kaydetti. American Idol yarışmasıyla kariyerinin en büyük fırsatını yakalayan sunucu, sunuculuğu ile ünlü bir isime dönüştü. American Idol ’ün artan popülaritesi hem dünya hem de dünya çapında ün kazandı ve ünlü sunucu da kariyerinin zirvesine ulaşmış oldu.

Televizyon kariyerinin yanı sıra Amerikan radyosunda Premiere Radio Networks programı için sözleşme imzalayan Ryan Seacrest, çeşitli programlar için yapımcılık yapmaya başladı. 2006 ’da Adam Sher ’in Genel Müdür olarak görev yaptığı “Ryan Seacrest Productions” şirketini kuran ünlü sunucu, 2009 ’da American Idol için CKX ile 45 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı ve böylece en çok ücret alan gerçek televizyon sunucusu oldu. Ayrıca, 2012 ’de gösteriye ev sahibi olarak hizmet etmek üzere 30 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

RSP, Kardashian ’larla Keeping Up, Kourtney and Kim To New York ve Kourtney ve Khloe Take Miami adlı hit programların yapımcılığını yapan Ryan Seacrest, Emmy Ödülü kazanan serisi Jamie Oliver ’ın Gıda Devrimi ’ni piyasaya sunmuştur. Bir radyo kişiliği ve televizyon sunucusu olmasının haricinde hayırsever olan ünlü sunucu, yaralı çocukların yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Ryan Seacrest Foundation ’ı kurmuştur.

Ryan Seacrest Aldığı Ödüller

2007 ’de Kaza Kurşunu filmi ile Teen Choice En İyi Hissy Fit Film Ödülü, 2010 ’da ise yapımcılığını yaptığı yemek şovu Jamie Oliver Food Revolution programı için Primetime Emmy En İyi Realite Programı Ödülü almıştır.

Ryan Seacrest Kişisel Hayatı

Julianne Hough ile 3 yıl süren bir ilişki yaşamış, ancak çift daha sonra ayrıldıklarını duyurmuşlardır. Ünlü yapımcı Adriana Lima ve Britney Spears gibi ünlü isimlerle de ilişki yaşamıştır. Son zamanlarda eşcinsel olduğuna yönelik iddialar kulaktan kulağa yayılmaktadır.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Steve Wozniak Kimdir ?

Steve Wozniak Kimdir ?

Ronan Farrow Kimdir ?

Ronan Farrow Kimdir ?