Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Yüz Yogası Nedir?

Yüz Yogası Nedir?
Yüz Yogası Nedir?

Zamanın etkileri yüzümüze yansımakta, buna bir de çevresel faktörler, tüketilen doğal olmayan besinler, Stres, kişinin biyolojik yapısı gibi faktörler eklendiğinde ciltteki bozulma daha da belirgin hale gelmektedir. Bu süreçle birlikte de pek çok insan, bu etkileri hafifletmek için kimyasal kozmetik ürünlere yönelmekte, bu sebeple de hem ciltte olumsuz etkiler yaratmakta hem de maddi ve manevi olarak kayıplara uğramaktalar.

Yılların verdiği birikim, yer çekiminin etkileri ve yüz kaslarının zayıflaması gibi faktörler biirleşerek, vücutta çeşitli deformasyonlara neden olur. Bebeklikten yaşlılığa kadar değişim evresini sürdüren yüz yapısı, kasların zamanla zayıflayıp incelmesiyle orantılı olarak sarkmaya başlar.Bu deformasyonun önüne geçmek içinse, yüzün yapısına uygun olarak geliştirilen ve bu kas gruplarını çalıştırmaya yarayan  kareketleri yapmak faydalı olur. Yüz Yogası diye adlandırılan bu hareketlerle, yüz kasları kendini toparlamaya ve sağlamlaşmaya başlar. Yanak sarkması ya da kırışıklıklar gibi yapıların önüne geçebilmek için yüz yogası çalışmak faydalı olur.

Yoga

Yüz Yogası Nedir ?

Yüz Yogasını bir spor çeşidi olarak düşünebiliriz. Germe, gevşeme gibi basit egzersizler bütününden oluşan bu hareketlerin esas amacı, yüz kaslarının ve cildin sağlığını koruması. Fakat en önemli faktör, bu hareketlerin etkili olabilmesi için doğru uygulanması. Uzun yıllar boyu gelişerek günümüze gelen bu hareketler, yüz kaslarını günlük rutinden kurtarıyor ve adeta yüz kaslarına spor yaptırıyor.

Yüz yogasının en büyük avantajı ve artısı, tamamen doğa hareketlerden oluşuyor olması. Kırışıklıklardan, tamamen doğal yöntemlerle egzersiz yaparak kurtulmak için birebir bir yöntem. Son yıllarda popülerliği gittikçe artan bu yöntem, zamanla yüzü sıkılaştırıyor ve yılların getirdiği belirtileri ortadan kaldırmaya başlıyor. Eskiden sadece ameliyatla çözülebilen sorunlar, şimdi düzenli ve doğru çalışılan yüz yogası egzersizleriyle çözülebiliyor. Üstelik, planlı bir çalışmayla kısa sürede geri dönüş almak da mümkün.

Yüz Yogasının Faydası Var Mı?

Yüz yogasını da aynı, koşmak, yürümek, yüzmek vb. gibi düşünebiliriz. Doğru ve kontrollü spor yapmak nasıl ki vücuda oldukça faydalıysa, yüz yogası egzersizleri de aynı ölçüde faydalıdır. Bu faydaların başında, cildin diri, sağlıklı ve gergin görünmesi gelir. Cildin, çok daha sağlıklı görünmesini sağlar ve yorgunluk izlerinin silinmesine yardımcı olur. Olduğunuzdan çok daha genç görünmenizi sağlayan bu egzersizler sayesinde, yüzdeki sarkmaların önüne geçilir. Yüzdeki yaşlanma bulgularının farkına varmak ve vücudun doğal tepkilerini iyi dinleyip, anlamak gerekir. Bu sayede erken harekete geçmek ve belirtiler en temel seviyedeyken müdale etmek mümkün olacaktır.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır ?

Yüz yogası çalışmak için belirli bir saat ya da yer yoktur fakat bu çalışmaları bir düzene oturtmak ve en önemlisi her bir hareketi doğru yapmak dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Her yaş grubununa uygun olan bu çalışmaların, farklı pek çok tekniği var. Egzersizlerin doğru yapılması zorunluluğunun temelinde ise, her bir hareketin çalıştırdığı belirli bir bölge olması vardır ve bu bölge çalışırken, bir diğer bölge kırışıyor olabilir. İşte bu sebeple her bir tekniğin uygulanış biçimi ve süreleri vardır. Kaş çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıklar için ayrı, çene ve gıdı bölgesi için ayrı çalışmalar vardır. Sadece, bu hareketler doğru bir şekilde uygulandığında belirli bir bütün oluştururlar.

Sonuç olarak, doğal yollarla yapabileceğimiz ve yine bu yollarla üstesinden gelebileceğimiz yüz çalışmaları için düzenli yüz yogası çalışabiliriz. Bu çalışmalara başlamadan önce ise, uzman bir kişi ile irtibata geçmekte ve hareketler, teknikler, faydalar ve riskler için ayrıntılı bilgi almak faydalı olur. Bu yolla hem olası risklerin önüne geçilmiş hem de etkin çalışmanın önü açılmış olur.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Sanal Ofis Nedir ve Kiralamak Mantıklı Mıdır?

Sanal Ofis Nedir ve Kiralamak Mantıklı Mıdır?

ZCash Nedir ? 1 ZEC Kaç Para ?

ZCash Nedir ? 1 ZEC Kaç Para ?