Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Zachary Bogue Kimdir ?

Zachary Bogue Kimdir ?
Zachary Bogue Kimdir ?

Zachary BogueZachary BogueHakkındaZachary Bogue
(05-12-1975)05-12-1975 (yaşı 42)
San Francisco, Kaliforniya, ABDİkametSan Francisco, Kaliforniya, ABDMeslekGirişimciAktif Yıllar1990-BurcuYayEşiMarissa MayerBoyu-Kilosu-

Zachary Bogue 5 Aralık 1975 ’te California ’da dünyaya gelmiş olan Amerikalı girişimci, avukat ve gayrimenkul yatırımcısıdır. Colorado Wheat Ridge Lisesi ’nde okuyan ünlü girişimci, Harvard Üniversitesi ’ne girdi ve 1998 ’de Çevre Bilimleri dalında derece aldı.

Georgetown Hukuk Bürosu ’nda görev yaptığı dönemlerde vergi avukatı bünyesinde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmış olan Zachary Bogue, bir avukat olarak, iş ve fikri mülkiyet yasalarında uzmanlaşmış ABD merkezli bir hukuk firması Wilson, Sonsini, Goodrich & Rosati ile çalıştı. Ayrıca Virtual Law Partners LLC ’de ortak oldu ve şirketlere çeşitli işlem hizmetleri sundu. Daha sonra kurumsal dereceli mülklere yapılan yatırımlarla uğraşan tanınmış bir emlak şirketi olan Montara Capital Partners ’ı kuran ünlü girişimci, bir yatırım fonu başlatmak için Matt Ocko, Michael Driscoll (Metamarkets ’in Kurucusu) ve Bradford Cross (Prismatic ’in CEO ’su) ile işbirliği yaptı. Yıllar geçtikçe, onlar MixRank, Kaggle ve UberCab gibi şirketlerle çalıştılar. Şirketteki öz sermaye ortakları, IBM, Apple, LinkedIn, Citrix, Akamai, Salesforce, Facebook ve Twitter gibi şirketlerde çalıştı.

Silikon Vadisi ’ndeki önde gelen BT şirketlerine danışma hizmeti sunmanın yanı sıra, şu anda Metabiota Inc ’in danışmanlığını yapan Zachary Bogue ’nin ana odak noktası bilişim şirketlerinin gelişimi olmuştur. Girişimleri, sonuçta halkın günlük sorunlarını çözmeye yardımcı olan yenilikçi girişimlere yatırım yapıyor.

Sık sık temiz enerji çözümleri geliştirmenin büyük önem taşıdığını ve sermaye girişim şirketi Data Collective ’in bu alandaki insanlara yardım edeceğini belirten ünlü girişimci, bunun yanında, küresel ısınma, nüfus artışı, ölüm oranları ve diğer ciddi küresel nedenlerle ilgili farkındalığı yaygınlaştırmak konusunda oldukça ciddidir.

San Francisco ’da cadde ve kaldırımlardaki parkları yasaklayan yasa Proposition Q ’ya 2500 dolar bağış yapan Zachary Bogue, yaptığı bağışla beraber eleştirilere maruz kalmıştır. Üniversite hazırlık organizasyonu olan College Track gibi eğitim projeleri için de çalışmış olan ünlü girişimci, San Francisco ’nun gelişimine aktif olarak katkıda bulunarak Güzel Sanatlar Müzesi ’nin yönetim kurulu üyeliğine layık görülmüştür. Zachary Bogue ayrıca, yoksul insanlara yardım eden San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tipping Points ’e de bağışta bulundu.

Zachary Bogue ’nin Kişisel Hayatı

12 Aralık 2009 ’da Google ’ın bir çalışanı olan kız arkadaşı Marissa Mayer ile evlenmiştir. Çift, California Hazine Adası ’ndaki zengin bir törenle evlendi. İlk çocukları 30 Eylül 2012 ’de, ikiz kızları ise 10 Aralık 2015 ’te dünyaya gelmiştir. Çift, San Francisco ’da 5 milyon dolarlık bir çatı katında yaşamaktadır.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Peter Jones Kimdir ?

Peter Jones Kimdir ?

Oleg Deripaska Kimdir ?

Oleg Deripaska Kimdir ?