“Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil” Hatası Iyi mi Çözülür?

“Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil” Hatası Iyi mi Çözülür?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:26
“Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil” Hatası Iyi mi Çözülür?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Feysbuk sayfası oluşturdunuz ve bir kullanıcı adı oluşturmak istiyorsunuz fakat o da ne? Karşınızda dev gibi bir “Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil” başlıklı bir hata duruyor… Peki bu hata iyi mi çözülür? Feysbuk sayfamda kullanıcı adı (id) oluştururken bu hatayı alıyorum diyorsanız çözüme geçelim…

Feysbuk dileyen her insanın üyelik yaşına bakmadan ve hiçbir kriter öne sunmadan sayfa ve grup oluşturmasına izin verir. Vatanımızda ve dünyada milyonlarca etken feysbuk sayfası ve bu sayfalarda ciddi paralar kazanılabiliyor. Ek olarak her sayfa yöneticisi sayfasının bilinirliğini arttırmak amacıyla isimle uyumlu bir kullanıcı adı almak ister. Kullanıcı adı alırken feysbuk’un koşul koştuğu hususi karakter kullanmama şeklinde kurallara uymalısınız, aksi takdirde işleminiz onaylanmayacaktır.

Feysbuk Sayfasına Kullanıcı Adı Iyi mi Alınır?

İlk olarak doğru adımları mı uyguluyorsunuz ona bakalım. Ilk olarak sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve kullanıcı adı almak istediğiniz sayfayı (page) seçin. Arkasından oluşturulan sayfada sol menüde başlığın altındaki Hakkında seçeneğini seçin. Burada Genel başlığı altında Sayfa @ kullanıcı adı oluştur seçeneğini görmüş olacaksınız. Oluşturulan penceredeki uygun alana almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve mavi renkli Kullanıcı Adı Oluştur butonuna tıklayın.

Almak istediğiniz isim nokta, virgül yada kare şeklinde hususi işaretler içermemeli ve başkası tarafınca daha ilkin kayıt edilmemiş olmalıdır. Milyarlarca kullanıcı olan toplumsal medya sitesinde projenizin adı çoğu zaman çoktan kayıt edilmiş oluyor. Eğer almak istediğiniz id kullanımdaysa ismin sonuna harf eklemek şeklinde yaratıcı yöntemler denemelisiniz.

Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil Hatası Iyi mi Çözülür?

Bu uyarının sebebi feysbuk sisteminin sizi bazı mevzularda yetersiz görmesidir. Peki nedir bu yeterlilikler? Ilk olarak bir feysbuk sayfası açılır açılmaz kullanıcı adı meydana getirmeye çalışırsanız muhtemelen hata verecektir. Bunun üstesinden gelmek için yapmanız ihtiyaç duyulan olabildiğince fazlaca paylaşım yapmak sayfanızı insanların beğenmesini sağlamaktır. Feysbuk sayfanızın beğenilmesi uzun sürecekse otomatik beğeni meydana getiren panellere başvurabilirsiniz sadece yüksek sayıda suni beğeni sayfanızı riske sokacağından düşük seviyelerde beğeni alınmasını tavsiye ederim. En doğrusuysa organik olarak sayfanın büyümesini beklemek ve 50 kadar beğeniden sonrasında kullanıcı adı almaktır. Özetlemek gerekirse bu hatanın sebebi kafi beğeni sayısına ulaşamamanızdır. Ergonomik bir öteki çözüm ise aşağıda….

Bu uyarıyı alıyorsanız muhtemelen aynı hesapta başka bir sayfa oluşturdunuz ve ona kullanıcı adı aldınız doğrusu feysbuk’un size verdiği hak bitmiş oldu. Feysbuk, bir hesabın açmış olduğu ilk birkaç sayfaya kafi beğenisi olmasa bile kullanıcı adı almasına müsade ediyor fakat bunun bir sınırı var. 1 yada 2 id aldıktan sonrasında hakkınız doluyor artık yeterlilik sağlamak zorunda kalıyorsunuz.

Eğer mühim bir sayfanıza kullanıcı adı oluşturmak istiyor ve bunu kendi hesabınızda yapamıyorsanız temiz bir hesaptan denemelisiniz. Ailenizden yada dost çevrenizden daha ilkin asla feysbuk sayfası açmamış profiller bularak işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bir takım, film yada vb. projelerin feysbuk sayfalarını siz oluşturmak isterseniz genel anlamda yukarıdaki şeklinde acil durumlar ortaya çıkar doğrusu bir an ilkin kullanıcı adının oluşturulması gerekir. Bazı insanoğlu bu işin ticaretini dahi yapmaktadır. İlk gelen alır mantığıyla işlediği için bir yaptırımı da yoktur. Eğer siz de bu şekilde bir fikir içindeyseniz ne olursa olsun yedekte temiz hesaplar bulundurmalısınız ve bu üyelikler doğrulanmış olmalıdır.

Sizlerle beraber bu sayfaya kullanıcı adı almaya uygun değil hatası iyi mi çözülür? Feysbuk’da sayfalara kullanıcı adı almanın ergonomik şekilleri nedir bunlardan bahsettik. Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum formu vesilesiyle bizlere iletebilir ve feysbuk rehberlerimizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İyi sosyaller!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.