Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Karantinaya Alınan Çocuklarıyla Vedalaşan Adam: ’15 Gün Uzaklaşın’

Karantinaya Alınan Çocuklarıyla Vedalaşan Adam: '15 Gün Uzaklaşın'
Karantinaya Alınan Çocuklarıyla Vedalaşan Adam: '15 Gün Uzaklaşın'

Umreden gelen ve korona virüsü sebebiyle 14 gün gözlem altında tutulacak olan vatandaşların yakınlarının Konya ’da yurt çevresindeki bekleyişi devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Suudi Arabistan ’dan umreden dönen vatandaşların 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri yer ihtiyacı ortaya çıkmasının ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Konya ’daki Tahir Büyükkörükçü ve Kutalmışoğlu Süleyman Şah Öğrenci Yurtlarını vatandaşların gözlem süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirdi.

www.yenimeram.com.trs-590e9d0297dcdb7284f0e857b5444cdf9bf330
Yurtların hazırlanması sonrası dün sabahtan itibaren umreden dönen vatandaşların bulunduğu 10 ’dan fazla uçak Konya Havaalanı’na iniş yaptı.

Vatandaşlar, burada hazır bekleyen otobüslere alındı. Otobüsler polis ekipleri eşliğinde, vatandaşların 14 günlük gözlem sürecini geçirecekleri öğrenci yurtlarına geldi.

s-27721db42ef1cd1aad7f9ed265b4273900673d
Vatandaşlar burada alınan tedbirler arasında yurtlara yerleştirildi. Yurtların çevresinde polis ekiplerinin güvenlik tedbirleri de devam ediyor.

Torunlarına eşya getirdi

s-af011d3adcc28404d35b88d659385fdac7d902
Umreden dönüşte yurda yerleştirilen evlatlarına eşya getiren Durmuş Ali Ezer (57), “İçeride benim umreden evlatlar var. Oğlum, kızım, gelinim, iki tane de torunum var. Biri 1 yaşında, diğeri 17 yaşında. Umreye giden bütün Müslüman kardeşlerimin ilk önce Allah kabul etsin. Büyük bir imtihandan geçtik. 14 gün sabredeceğiz. Bence bu Sağlık Bakanlığının yaptığı doğru bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti ’nde her tarafa yayılmaması için, virüsün buraya gelmemesi için önlem alınmıştır. Allah razı olsun bakanlardan, ilgilenenlerden, yakınlardan, uzaktan. Torunlarımın ihtiyaçları vardı. O ihtiyaçlarını tel boyundan polisler yardımcı oldu” dedi.Kaynak: İHA

Durmuş Ali Ezer’in karantinaya alınan çocuklarıyla vedalaştığı anlar:

Durmuş Ali Ezer’in karantinaya alınan çocuklarıyla vedalaştığı anlar:Durmuş Ali Ezer’in karantinaya alınan çocuklarıyla vedalaştığı anlar:

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Starbucks, ABD ve Kanada'daki Şubelerinden Sandalyeleri Kaldırarak Oturmayı Yasakladı

Starbucks, ABD ve Kanada’daki Şubelerinden Sandalyeleri Kaldırarak Oturmayı Yasakladı

Piyasalarda Koronavirüs Sarsıntısı: Borsada Kayıplar Yüzde 7'yi Geçti, Dolar 6.40'ı Aştı

Piyasalarda Koronavirüs Sarsıntısı: Borsada Kayıplar Yüzde 7’yi Geçti, Dolar 6.40’ı Aştı