Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Doymama hissinin nedenleri

Doymama hissinin nedenleri
Doymama hissinin nedenleri

Sürekli acıkıyor ve yemek yerken doymak bilmiyorsanız bunun altında yatan çeşitli nedenler olabilir. İşte uzmanlara göre sürekli acıkma hissinin nedenlerinden bazıları…

Gülmeyi seven insanlar daha çok acıkıyor

California’da gerçekleşen bir biyoloji konferansında sunulan çalışmaya göre, harika bir espri anlayışınız varsa ve gülmeyi seviyosanız bu sizi daha iştahlı biri haline getirebilir. İki grup insan arasında yapılan araştırma, eğlenceli videolar izleyen insanların daha ciddi konularda video izleyenlere göre daha çabuk acıktıklarını ortaya koyuyor.

Gün ışığı sağlıklı metabolizma için gerekli

Ayrıca gün ışığının eksikliği, metabolizmanın bir süre sonra bozulmasına neden oluyor ve bünyenin yağlı ve tatlı yiyecekler isteği artıyor. Bunun sebebi ise vücudun, karanlık havanın neden olduğu mutsuzluğu gidermeye çalışmak için endorfin salgılatma isteği olarak ortaya çıkıyor. Bu konuda anahtar nokta ise gün içinde mümkün olduğunca gün ışığı almaya özen göstermekten geçiyor.

Lifli besinler tokluk süresini artırıyor

Lifli besinler tüketmemek de sürekli olarak aç hissetmenize neden olabilir. Çünkü lifli besinlerin tüketilmesi sonucunda safra midedeki sıvıyı emer. Meyve ve sebzeler gerekli olan safrayı temin eder, böylece uzun süreli tokluk hissi yaşanır.

Son olarak migren ilaçları, alerji ilaçları ve sakinleştiriciler, histamin reseptörlerini devre dışı bırakabilir ve bu da açlık hissi yaratabilir.

İlayda Ateş

özel içeriğidir.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Vücuttan ödem attıran öneriler

Vücuttan ödem attıran öneriler

Detokslarla ilgili doğru ve yanlışlar

Detokslarla ilgili doğru ve yanlışlar