En İyi Bilim Kurgu Filmleri – Ne olursa olsun İzlemeniz Ihtiyaç duyulan Filmler

En İyi Bilim Kurgu Filmleri – Ne olursa olsun İzlemeniz Ihtiyaç duyulan Filmler

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:28
En İyi Bilim Kurgu Filmleri – Ne olursa olsun İzlemeniz Ihtiyaç duyulan Filmler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birbirinden değişik senaryolar ve etkisi altına alan sahnelerle süslenmiş benzersiz bir halde başarı göstermiş bilim kurgu filmleri hakkaten devamlı yeniden yeniden izleyebileceğiniz bir yapım türü. İleri görüşlülük ile hazırlanan bilim kurgu filmleri aslen olanaksız yada uzun seneler sonrasında çıkacak teknolojilerden bahsetmez. Bir fazlaca bilim kurgu filmi yeni teknoloji modellerini ileri seviyeye taşınırsa neler olacağını gösterir. Dolayısıyla bir bilim kurgu filmi izlerken saçma gelmesinin sebebi büyük olasılıkla o teknolojiyi sevmemiş olmanızdan doğar.

Bu listemizde birbirinden tamamen değişik senaryolar ile en iyi bilim kurgu film önerileri sıralaması hazırladık. Isterseniz sözü daha çok uzatmadan derhal listemize geçelim.

1. Yıldız Trek: Bilinmeze Doğru – 2013

Filmimizde Atılgan’ın mürettebatı kendi örgütleri içinde durdurulamaz bir terör gücü bulduktan sonrasında, Kaptan Kirk tek kişilik bir kitle imha silahını yakalamak için cenk bölgesi dünyasında bir insan avına öncülük etmektedir. Geçmişten günümüze Yıldız Trek en fazlaca izlenen bilim kurgu filmleri içinde yer verilmiştir.

2. Elysium: Yeni Aden – 2013

Elysium:Yeni Aden filmi tabir-i caizse bilim kurgu delilerinin kaçırmaması ihtiyaç duyulan bir filmdir. Gerek mevzusu gerek kurgusu ve işlenişi inanılmaz kaliteli görünüyor. Suni gezegen Elysium’un çevresinde yaşanmış olan olayların anlatıldığı bu filmi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

3. Yenilmezler 4: Son Oyun – 2019

İzleyicilerden ve film eleştirmenlerinden tam not almış Yenilmezler 4. serisi bundan önceki serinin yakaladığı başarıyı aynı şekilde devam ettiriyor. Yönetmen koltuğunda Antony Russo’nun oturmuş olduğu filmimizde Mad Titan ve Thanos’un çabaları ile yıkılmış evreni Yenilmezler geri almaya çalışıyor.

4. Platform – 2019

2019 yılında yapılmış Platform filmi en alışılmadık bilim kurgu filmleri içinde gösteriliyor. Bilim kurgu ve korku ögelerinin bir arada sunulmuş olduğu bu film için değişik mesajların verildiği hatta insanı ruh çözümü hayata geçirmeye sürükleyen bir film bulunduğunu söyleyebilirim.

5. Labirent: Ölümcül Kaçış – 2014

Thomas adlı bir genç ile beraber 60 çocuğun daha bir labirente hapsolmasıyla süregelen hikayede bu yerden kaçmayan emek harcamaları muhteşem bir sahneye koyma ile anlatılıyor.2014 yılında yapılmış bu film en iyi bilim kurgu filmleri içinde ilk sıralarda bulunuyor.

6. Mad Max: Hiddet Yolu – 2015

Kıyamet sonrası bilim kurgusu yönetmeni George Miller’ın ellerinden çıkan Mad Max  Furiosa adlı liderin önderliğinde hayatta kalmak için yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’den kaçmaktadırlar. Adrenalinin bilim kurgu ögeleriyle süslendiği bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

7. Yıldız Wars: Son Jedi – 2017

Filmimizde gizlenen Jedi Üstadı Luke Skywalker, umutsuzca genç ümitli Rey’i güç yollarıyla izleyeceği yolu göstermeye çalışırken, direnişten geriye kalanları birinci düzenin acımasız zalimce kavgasından uzaklaştırmaya emek vermesi anlatılıyor. Bu serüveni izledikten sonrasında devamını iple çekeceğinize inanırım.

8. Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 – 2016

Gişeyi alt üst eden Uyumsuz serisinin üçüncü filmimizde Tris ve Dört’ü daha tehlikeli vakalar bekliyor. İsyancıların dünyayı yıkıcı vakalarından sonrasında Tris ve Dört ilk kez sevdikleri bir yerden kaçmak zorunda kalıyorlar.

9. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – 2015

İlk yayınlandığı tarihten itibaren sinemaseverlerin beğenisini kazanmış Açlık Oyunları filminin bu serisi de beklenen başarıyı elde etmişe benziyor. Filmimizde Genç Katniss Everdeen isyanın sembolü olmayı kabul ettikten sonrasında, Alaycı Kuş Peeta’yı düzgüsel durumuna döndürmeye çalışır ve Capitol’a giderken başına belalar gelmeye devam eder.

10. Fantastik Dörtlü – 2015

Fantastik Dörtlü filmimizde Reed, Sue, Ben ve Johnny hususi bir vazife için uzaya seyahat yaparken beklenmedik radyasyona maruz kalınca değişik kabiliyetler ile donanırlar. Durum bu şekilde olunca düşmanlarına karşı yeni güçleri onları üstün kılacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.