Erdoğan’ın Kısıklı’daki Villasında Tapelere Mevzu Olan Kasaları Gören 2 Şahıs Çıktı!

ABONE OL
10 Ocak 2021 01:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda çokça sayıda habere mevzu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2013 senesinde yapmış olduğu telefon görüşmesinin tapelerinin (bantların) doğru olduğu geçtiğimiz günlerde kanıtlandı. Bunun üstüne bir oldukca araştırmacı gazetecinin gündemi haline gelen Erdoğan’ın tapeleri günlerdir tartışılıyor.

1 ocak kısaca dün itibariyle Nordic Monitor isminde, resmi web sitelerinde yazdığına nazaran Stockholm merkezli haber sitesi tarafınca bir haber gösterildi. Nordic Monitor tarafınca meydana getirilen haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ses kayıtlarında “iki tarafı da boşalttınız mı?” söylemi Kısıklı’daki villalarının bodrumundaki kasalara işaret ediyor.

Bunun yanı sıra Stockholm merkezli Nordic Monitor Twitter Türkiye hesaplarından bir flood atıyorlar, bu floodda ise Kısıklı’daki villanın bodrumunda görülen 5 tane karşılıklı kasadan bahsediliyor. Devamında ise bu kasaları gören 2 kişiye ulaştıkları söylenmekte.

Nordic Monitor’un attığı Twitter floodu;

Nordic Monitor flooda, “işte sıfırlanamayan kasalar” başlığı ile başlıyor ve devamında “Nordic Monitor, 17-25 Aralık Yolsuzluk soruşturmalarında gündeme gelen Erdoğan’ın Kısıklı’daki villasında olduğu iddia edilen içi para dolu kasaların izini sürdü ve kasaları gören 2 görgü şahidine ulaştı.” deniyor.

Konuşmanın devamı ise şu şekilde…

“Oda şeklinde kasalar ilk kez 2011 senesinde Erdoğan’ın aile fertlerininin kalmış olduğu Kısıklı’daki villalardan havuzun kenarında olanının bodrum katına inşa edildi.”

“Karşılıklı birbirini görecek şekilde dizayn edilen kasalar, Erdoğan’ın sıfırlama tapesinde ‘Sümeyye her iki tarafı da boşalttı mı?’ diyerek ima etmiş olduğu para dolu odaları işaret ediyor.”

“Toplam 5 tane dev kasanın olduğu bodrum katı depolarda olduğu benzer biçimde bir aracın yanaşabileceği bir kapıya açılıyor. Dışarıdan bakıldığında bir tek aracın yanaştığı görülüyor.”

“Bir kaç ayrı firmanın inşaası için çalmış olduğu kasa dolu bodrum katının proje işlemlerini Diyarbakırlı kasa üreticisi yandaş bir işadamı yürüttü. Odaların kaba inşasından sonrasında dev zırhlı kasalar yerleştirildi.”

“Nordic Monitor’ün ulaşmış olduğu görgü tanıklarından birisi, 2011 senesinde havuz kenarında bir davetteyken namaz kılmak için yer rica ettiğinde garsonların kendisini yanlışlıkla bodrum kata yönlendirildiğini ve hava kabarcıklı naylonlarla kaplı kasaları gördüğünü teyit etti.”

“Bir öteki görgü şahidinin vapur dümeni benzer biçimde çevrilerek açıldığını ifade etmiş olduğu dev kasaların sıfırlama tapesinde geçen Erdoğan ailesinin fertlerine ilişik paraların yer almış olduğu kasalar olduğu tahmin ediliyor.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.