Feysbuk Sayfa Adı Iyi mi Değiştirilir?

Feysbuk Sayfa Adı Iyi mi Değiştirilir?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:29
Feysbuk Sayfa Adı Iyi mi Değiştirilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir feysbuk sayfası oluşturdunuz, bir süre yönetip büyüttünüz sadece isim mevzusunda mesele mu yaşıyorsunuz? Feysbuk sayfanızın adını değişiklik yapmak isterseniz bunu yapmak oldukça kolaydır. Belirli kuralları çiğnemeden ve sık sık değişiklik yapmadığınız sürece istediğiniz sayfa adını rahatça alabilirsiniz… Peki facebook sayfa adı değiştirme iyi mi yapılır? 2019’un en güncel ve resimli anlatımıyla sizler de feysbuk’da oluşturduğunuz fan sayfanızın adını yenisiyle değiştirebileceksiniz…

Sayfanızın adını iyi mi değiştirebileceğinizi göstermeden ilkin sayfanın yöneticisi olduğunuzdan, kısa sürede isim değişikliği yapılmadığından (sayfayı satın aldıysanız kesinlikle ödeme yapmadan ilkin öğrenin) ve bu ismin feysbuk kurallarına aykırı olmadığında da eminseniz rehberimize geçebiliriz…

Feysbuk Sayfa Adı Değişiklik yapma Iyi mi Yapılır?

Feysbuk ana sayfasına gidin. Sol menüden direk sayfa adınıza tıklayın yada sağ üst köşedeki ok işaretine tıklayarak seçeneklerden isim değişikliği yapacağınız sayfanızı seçin.
Oluşturulan sayfada sol menüden Hakkında ve peşinden Düzenle seçeneğine tıklayın.

facebook sayfa adı değiştirme 2019 yılı anlatımı

Düzenle dedikten sonrasında karşınıza “Yeni Sayfa Adı İsteğinde Bulun” başlıklı bir pop-up açılacak. Burada yeni sayfa adını girmelisiniz. Aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

facebook sayfa adı isteğinde bulun

Son olarak “Ad Değişikliği İsteğini Onayla” penceresinde “Değişim isteğinde bulun” diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

facebook sayfa adı değişikliğini talebini onayla

Ad Değişiklik yapma Talebini İnceliyoruz
Şu anda Sayfanın adını değişiklik yapma talebini inceliyoruz. İncelememiz bittiğinde sana 3 gün içinde bir bildirim yollayacağız. Durumu istediğin süre Sayfa Destek Gelen Kutusunda denetim edebilirsin.” şeklinde bir ileti görüyorsanız işlem tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız beklemek…

Feysbuk Sayfamın Adını Değiştiremiyorum

Feysbuk sayfa adı değişiklik yapma talebinde bulunmak istiyor fakat Düzenle seçeneğini yerinde bulamıyorsanız o halde bazı problemler var anlamına gelir. Ilk olarak sayfanızın adını değiştirmeye yetkili olduğunuzdan doğrusu rolünüzün yönetici olduğundan güvenli olun. Arkasından sayfa adınız kısa süre ilkin değiştirilmiş mi bunu teyit etmelisiniz. Sık sık ad değişikliğine izin verilmediği için engellenmiş olabilir. Ek olarak sayfanız bazı kısıtlamalara maruz kalmış olabilir. Sayfa adının yanıltıcı olması, kuralları devamlı ihlal eden paylaşımlar yapılması, yöneticilerin gerçek profile haiz olmamaları şeklinde nedenlerle isim değiştiremiyor olabilirsiniz. Hiçbir geçerli sebep göremiyorsanız tek yapmanız ihtiyaç duyulan bir süre sonrasında yine denemektir, muhtemelen mesele kısa süre içinde çözülecektir.

Feysbuk Sayfa Adımı Onaylamıyor

Talep ettiğiniz ad incelendikten sonrasında onaylanmadı şeklinde bir geri dönüş aldıysanız istediğiniz isim şartlara uygun değildir. Bu şartları aşağıda özetlemek gerekirse açıkladım…

Fena amaçlı yada başkasının hakları ihlal eden terimler yada ifadeler: Bir şahıs yada kuruma hücum amacıyla açılmış, aşağılayıcı ve hakaret içeren, telif haklarını ihlal eden adlar onaylanmaz.
Sayfanın bir marka, yer, kurum yada tanınmış bir kişinin resmi Sayfası olmadığı durumlarda “resmi” sözcüğü: Mesela Tarkan adını resmi bir sayfa açamaz yada bu adı talep edemezsiniz.
Uygunsuz büyük harf kullanımı (ör. eN iYi KaFE): Eskiden olduğu şeklinde “eN bÜyÜk AŞk GaLaTaSaRaY” şeklinde sayfa adları kabul edilmez.
Semboller (ör. ®) yada gereksiz noktalama işaretleri içeren adları talep etmeyiniz.
Hangi sayfa isimlerini alabileceğiniz mevzusunda detaylı data için bkz: https://www.facebook.com/help/519912414718764

Sizlerle beraber 2019 senesinde feysbuk sayfa adı değişiklik yapma iyi mi yapılır bundan bahsettik. Ek olarak karşılaşılan hataları iyi mi çözebileceğimizi de öğrendik. Bir sonraki feysbuk rehberinde görüşmek suretiyle..

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.