Telegram Kanallarının İşletmelere Sağlamış olduğu 10 Büyük Kolaylık

Telegram Kanallarının İşletmelere Sağlamış olduğu 10 Büyük Kolaylık

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:53
Telegram Kanallarının İşletmelere Sağlamış olduğu 10 Büyük Kolaylık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Whatsapp, dev Feysbuk şirketinin haiz olduğu en oldukça etkileşim kurulan toplumsal mesajlaşma uygulamasıdır. Ürün satmak yada marka görünürlüğünüzü arttırmak için WhatsApp öteki toplumsal medya sitelerinden bile daha etkiliydi. Sadece, şuan ki duruma baktığımız vakit gerek ürünn satışları gerek pazarlama işlemleri için Telegram kanalları da WhatsApp kadar etkili.

Telegram hem mesajlaşma, hem haber paylaşımları hemde yaptığınız iş ne olursa olsun onun için oldukça yararlı bir yazılım. Peki Telegram grupları ne için kullanılır? Telegram grupları bir oldukça şey için kullanılıyor sadece en temel kullanımı insanların haberleşmesini sağlamak. Bunun için aslına bakarsan WhatsApp var diyorsunuz büyük olasılıkla.

Doğal, WhatsApp var fakat WhatsApp’ın sınırlamaları da var. Öğrneğin, WhatsApp da sınırsız üye sayısına haiz olmanı mümkün değil. WhatsApp en fazla 256 kişilik gruplar kurulmasına izin veriyor, Telegram kanallarına ise isteyen her katılabilir ve bir öteki mevzu bunu parasız bir şekilde sunmaları. Şimdi yazımızın aslolan içinde ne olduğu olan Telegram kanalları için neler için kullanılabilir? Sorusunun cevaplarına geçelim.

1. E-Tecim

E-Tecim yapmak için elinizde 2 şeyin olması gerekiyor, bunlardan birisi kitle, ikincisi ise bütçe. Bu iki unsur olmadığında büyük bir satış yapmanız oldukça zor. Dolayısıyla E-Tecim yapmak istiyorsanız önceliğiniz kitle ve bütçe olmalı. Bütçeyi bilmiyorum sadece Telegram kanalları ile büyük bir kesime sattığınız ürünlerin reklamını yapabilir ve sayışlarınızı fazlalaştırabilirsiniz.

2. Haberler

Eğer bir yayıncıysanız kitlenizi son gelişmelerinizden haberdar etmek için toplumsal medya kanallarınızı etken tutmalısınız. Fakat bu oldukça zor bir iştir hem içerik oluşturup hem de kitlenizi kendinizden haberdar etmek için toplumsal medya hesaplarınızı yönetmek zor. Telegram yayınlarını kullanarak kitlenize son gelişimleri anlık olarak yayabilirsiniz, işin en güzel kısmı ise Telegram’a da devamlı içerik girmek zorunda olmamanızdır.

3. İş Fırsatları

Eğer periyodik işçi ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak istiyorsanız ücretli olarak internete reklam vermek oldukça maliyetli olabiliyor yada geçici işçiler bulmanız gerektiğinde öteki işveren profilleriniz bir işe yaramaz. Telegram gruplarını kullanarak işletmenizin işçi gereksinimlerini ister geçici, ister kalıcı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

4. Gizli saklı Söyleşi

Eğer yaptığınız iş gizlilik gerektiriyorsa Telegram’da ki gizli saklı söyleşi hususi durumunu kullanarak en güvenli şekilde iş konuşmalarını, sunumları yada hususi mailleri oradan takip edebilir yada paylaşmanız ihtiyaç duyulan insanlarla paylaşabilirsiniz. Zamanında DAEŞ benzer biçimde terör örgütlerinin dahi Telegram konuşmalarına ulaşılamamıştır, bunun sebebi mesajlarınızın şifrelenmesinden kaynaklı.

5. Botlar

Telegram Botları bir oldukça işletmenin kullandığı hususi yazılımlardan oluşmaktadır, bu botları ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir yazılımcıya yazdırabilir yada hazır bir Telegram Botu satın alabilirsiniz. Telegram botu ne işe yarar? Sorusuna bir yanıt arıyorsanız, Telegram hesabınızdaki bir oldukça işlemi otomatik bir halde yapmanızı sağladığını söyleyebiliriz.

6. Sesli Aramalar

Telegram son güncelleme ile artık sesli aramaları da desteklemektedir. Kuracağınız bir Telegram kanalı ile parasız sesli sohbetlerinizi en güvenilir şekilde gerçekleştirebilir, hatta satın alan yazışma merkezi olarak Telegram gruplarını kullanabilirsiniz. Bu tam olarak, hem büyük bir tutum, hem de büyük bir kolaylık demek oluyor.

7. Promosyon Kampanyaları

Promosyon kampanyaları tüm müşteriler tarafınca oldukça büyük ilgi görmektedir. Bir ürünü olduğu fiyatından altında almak insanların yapmış olduğu alışverişi daha keyifli kılıyor. Dolayısıyla işletmeniz için kampanyaların takip edilebileceği etken bir Telegram kanalı kurabilir ve potansiyel müşterilerinizi bu kampanyalar ile daha çok alışverişe yönlendirebilirsiniz.

8. E-Posta Pazarlaması

Telegram kanallarının yeni yeni kullanılan iş modellerinden biriside E-Posta pazarlaması yapmaktır. Bir Telegram kanalı oluşturup, Telegram botunu kullanarak kanal üyelerizin E-Postalarını toplayabilir ve sonrasında işletmenizle ilgili göndereceğiniz E-Postaları bu mail adreslerine gönderebilirsiniz. Ek olarak bunu parasız ve etkili bir şekilde yapabileceksiniz. Muhteşem!

9. Trafik

Telegram’ın günümüzde en yaygın olarak kullanım alanı bir trafik sağlamak yada gelirleri arttırmak üzeredir. Web sitenizin trafik gereksinimlerini organik bir şekil de Telegram grupları aracılığı ile oluşturabilirsiniz. Bunun her işletmeye faydası olacağını sanmıyorum, sadece eğer ürünlerinizi web üstünden de satıyorsanız ne olursa olsun denemelisiniz diyebilirim.

10. Anketler

İnsanlardan size yararlı olabilecek geri bildirimler almak öteki toplumsal ağlarda oldukça gereksizdir. Bunun sebebi müşterin olmayan insanların dahi bu ankete katılabiliyor olması. Eğer kurumsal bir Telegram kanalı kurarsanız ve işletme kanalı olarak bunu kullanırsanız toplumsal sayfanız müşterilerden ibaret olacaktır. Dolayısıyla, bu şekilde anketlerde en etkili şekilde geri dönüş almış olacaksınız.

Telegram kanalları işletmeler için iyi mi kullanılır? Telegram gruplarının yararları nedir? Şeklinde soruların cevaplarını verdiğimiz bir başka listemizin daha sonuna geldik. Sizde eğer Telegram kanalı kurarak bu dijital pazarlamadaki yerinizi alabilirseniz rakiplerinizden bir adım daha ileride olabilirsiniz. Ümit ederim yararlı bir içerik olmuştur. Daha çok bu biçim sosyal medya içerikleri için yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.