TikTok Hesap Silme Iyi mi Yapılır?

TikTok Hesap Silme Iyi mi Yapılır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:32
TikTok Hesap Silme Iyi mi Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemlerin en popüler uygulamaları arasındadır.150’den fazla ülkede 500 milyon etken kullanıcıya haizdir. Üstelik bu sayı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Vatanımızda de TikTok uygulaması beklenenden daha çok ilgi görmüştür. TikTok hesap silme iyi mi yapılır? mevzusuna değinmeden ilkin uygulamayı tanımlamak gerek.

TikTok kendini küresel bir video topluluğu olarak tanımlamaktadır. Bu platform, bilgisayar üstünden kullanılabildiği şeklinde cep telefonu üstünden de kullanılabiliyor. TikTok uygulaması ile videolar oluşturmak, paylaşmak mümkün. Kullanıcılar videolarına, hususi efektler, çıkartmalar ya da keyifli etiketler ekleyebilirler.

TikTok, kullanıcılarının videolarını düzenlemeleri için çeşitli araçlar sunmaktadır. Bu araçlar kullanılarak videoları kırpmak, birleştirmek, kesmek ya da kopyalama yapmak kolay. Bu platform, anlık ve kısa videolara odaklanmaktadır. Tiktok platformuna konulacak videoların 15 saniye ile sınırı olan olması gerekir. Sadece; kullanıcılar TikTok araçlarını kullanarak videolarını birbirine ekleyip uzatabilirler.

TikTok Hesap Kalıcı Olarak Silinebilir mi?

TikTok hesabı silinebilir. Sadece; silme işlemi yapıldıktan sonrasında bazı noktaların bilinmesi gerekir. Zira bu işlem sonrasında bazı işlemler yapılamaz. Ilk olarak, TikTok hesabı silindikten sonrasında tekrar geri alınamayacağının bilinmesi gerekir. Şu demek oluyor ki; bu hesabı tekrardan geri alma ya da tekrardan açtırma imkanı söz mevzusu değildir. Geri dönüşü olmayan bir işlem olduğundan TikTok hesap silme işlemi esnasında işleme devam sonucu sorularak onay alınır.

Bundan dolayı; TikTok hesabını silmeden ilkin iyice düşünmekte yarar vardır. Yine TikTok hesabına giriş yapmak mümkün olmaz. Gönderilen tüm videolara erişim kaybedilmiş olur. Var ise satın alınan ürünlere para iadesi yapılamaz. Hesapta gizlenen bilgiler başkaları tarafınca görülebilir. Mesela; x kişisi ile söyleşi mesajları x kişisinin hesabında görülebilmektedir.

TikTok Hesap Silme

  • Profil sayfanıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki 3 nokta simgesine basın.
  • Bu sekmede ”Gizlilik ve Ayarları” seçeneği ile devam edin.
  • Bu bölümden Hesabı Yönet seçeneğine tıklayın.
  • “Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz” seçeneğine basın.

Ekranda adım adım yönlendirmeler bulunmaktadır bu yönlendirmeleri takip edin. Böylece TikTok hesabınız silinmiş olacaktır. Kullanıcı olarak TikTok hesabı silme işlemini yaptıktan sonrasında hesap 30 günlük süreçte dönem dışı kalır (erişime kesilir). Dönem dışı kalmış olduğu süreç içinde hesap her insana kapalı kalır. Öteki bir deyişle; hesap erişime kesilir. 30 gün süre sonunda ise hesap tamamen kalıcı olarak silinir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.