TikTok’ta Mavi Tik Alma ve Profil Doğrulama Iyi mi Yapılır?

TikTok’ta Mavi Tik Alma ve Profil Doğrulama Iyi mi Yapılır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 03:00
TikTok’ta Mavi Tik Alma ve Profil Doğrulama Iyi mi Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TikTok son 3-4 yılda popülerliğini artıran bir toplumsal medya platformu olmuştur. Birçok insan TikTok kullanıcısıdır. TikTok’ta videolar çeken kullananların en büyük amaçları mavi tik almaktır. Mavi tik her kullanıcıya verilmemektedir. Kaliteli içerikler sunan ve büyük bir kesime haiz olan kullananların haiz olabileceği bir şeydir. Mavi tikin ne vakit alınabileceği belli olmamaktadır. Fakat mavi tik almak için yapılması ihtiyaç duyulan bazı şeyler bulunmaktadır.

TikTok Mavi Tik Iyi mi Alınır?

Mavi tik kullanıcılar için önemlidir. Bunun sebebi ise mavi tiki olan hesabın prestijli ve belirli bir ün sahibi olmasını göstermesidir. Bununla beraber bu gösterge güvenilir bir hesap görünümünü de vermektedir. TikTok kullanıcılara mavi tiki vermek için bazı faktörleri göz önüne almaktadır. Bu faktörleri karşılayanlara mavi tik verilmektedir. Bu faktörler şu şekilde açıklanabilir;

  • İlk olarak hesabın etken bir halde kullanılıyor olması gerekir.
  • Ondan sonra hashtag kullanımına ve video içeriklerine itina gösterilmesi gerekir.
  • Takipçi sayısının yüksek olması gerekir.
  • Trendlere uyarak hesabın dikkat çekici olması gereklidir.
  • Bu faktörleri elde eden kullanıcılara TikTok mavi tik vermektedir.

Tiktok Profil Doğrulama Iyi mi Yapılır?

TikTok mavi tik haricinde bir de doğrulama rozeti vermektedir. Fakat bu gene her kullanıcıya değil emsalsiz, popüler ve oldukça takipçili hesaplara verilmektedir. Profil doğrulama işleminin yapılması ile doğrulama rozetleri verilmektedir. Bunun için de yapılması ihtiyaç duyulan adımlar bulunmaktadır.

  •  İlk olarak tiktok kullanıcılarının yüksek kaliteye haiz videolar sunması gerekmektedir.
  • Videoların görselliği ve ses kalitesi ne kadar iyi olursa video öne çıkanlarda yer alacaktır.
  • TikTok bir eğlence platformudur. Bundan dolayı çekilen videoların keyifli olması amaçlanmalıdır. Keyifli içerikler çıkartılması profil doğrulama yapılması için mühim bir kriterdir.
  • Hesabı etken kullanmak da doğrulama rozetini almak için mühim bir adımdır. Her gün videolar çekilerek TikTok’ta etken olunmalıdır.
  • Videoların altında kullanılan hashtagler de önemlidir. Hashtaglerin rastgele kullanılmaması gereklidir. Video ile ilgili ve popüler hashtagler kullanılması hesap için iyi olacaktır.

Bu adımları gerçekleştirerek TikTok tarafınca profil doğrulama yapılabilir. Bu doğrulama ile de bu platformda öne çıkan kişiler içinde yer alınabilir. TikTok mavi tik iyi mi alınır? TikTok hesap yada profil doğrulama iyi mi yapılır? Benzer biçimde sorularınıza cevaplar verdiğimiz içeriğin sonuna geldik. Sizlerde yukarıdaki adımları takip ederek TikTok hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.