Twitch İzleyici, Takipçi ve Abone Sayısı Iyi mi Arttırılır?

Twitch İzleyici, Takipçi ve Abone Sayısı Iyi mi Arttırılır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:24
Twitch İzleyici, Takipçi ve Abone Sayısı Iyi mi Arttırılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Twitch dünyanın her ülkesinden ustalaşmış oyuncu ve izleyicilerin takip etmiş olduğu canlı gösterim platformudur. Bu platformun temel işlevi başta e-sporcular benzer biçimde turnuva oyuncuları olmak suretiyle bir kabiliyeti yada ekran yüzü olan her insanın canlı gösterim yapmasını sağlayarak etkileşim yaratmaktır. Twitch için özetlemek gerekirse oyuncuların toplumsal medyası diyebiliriz. Şundan dolayı bu sitede yayıncıyla yazışabilir ve ona maddi olarak destekte bulunabilirsiniz. Her yayıncının beklentisi ise daha çok seyirci tarafınca izlenmek ve haliyle abone ve takipçi sayılarını arttırmaktır. Her yayıncı yayınlarında ciddi emek gösterir ve bunun karşılığı olarak para kazanmak ister. Bunun için ilk olarak twitch izleyici sayınızı arttırmalısınız. Arkasından takipçi ve abone sayınız da zaman içinde artacaktır. Peki bunu iyi mi yapabiliriz? Bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Twitch İzleyici Sayısı Iyi mi Arttırılır?

Twitch’de öne çıkarılmak, daha çok şahıs tarafınca takip edilmek ve konuşulmak için aşağıda vereceğimiz taktiklerden ilkin yapmanız ihtiyaç duyulan en mühim şey istikrarlı gösterim yapmaktır. Sabırla yayınlarına devam eden tüm yayıncılar bir halde kitlelerini edindi ve şu anda tertipli olarak para kazanıyorlar. Birçok twitch yayıncısı aslolan işini bırakarak yayıncılığı meslek edinmiş durumda doğrusu evini bu şekilde geçindiriyor. Siz de onlardan biri olmak isterseniz o halde yapmanız ihtiyaç duyulan izleyicim azca demeden inatla yayınlarınızı sürdürmektir. Zaman içinde daha fazlaca tanınacak ve izlenmeye başlayacaksınız.

İzleyicilerle Etkileşim İçinde Olun

Twitch seyircinizi kısa sürede arttırmak istiyorsanız sizi takip eden kişilerle daima etkileşimde olun. Etkileşimden kastettiğimiz şey gösterim başlığının çarpıcı bir başlık olarak belirlenmesi, izleyicilerin sordurulmuş olduğu sorulara kısa sürede cevap verilmesi, gösterim delay doğrusu gecikme süresinin fazla uzatılmaması ve kanalınızı takibe alanlara teşekkür etmenizdir. Bu tür incelikle izleyicilerin etken bir kanalda olduklarını gösterir ve sizi daha fazlaca seyredip arkasından abone olmalarına olanak sağlar. Bu yüzden sık sık kafanızı çevirip twitch gösterim panelinden yorumları deneyin ve chatinizin durumunu denetim altında tutun. Eğer fazlaca fazla soruyla karşılaşıyorsanız kendinize muhabbeti yönetecek moderatörler atıyabilirsiniz.

Çekilişler Düzenleyerek İzleyiciyi Ödüllendirin

Kanalınızın abonelerine hususi yada izleyen her insana açık çekilişler ve turnuvalar düzenleyerek kanalınızda etkileşimi fazlalaştırabilirsiniz. İnsanlar ödül kazanmak için daha çok çaba gösterecekleri için toplumsal medya hesaplarınızı da bu şekilde kısa sürede büyütebilirsiniz. Çekiliş ve turnuvalarda izleyicilerin o kanala aidiyetleri artacağı için uzun solukta takipçi ve abone sayınız artacaktır. Ödül olarak Steam armağan kodları, oyun keyleri, oyun içi hediyeler ve klavye, fare, kulaklık, mousepad benzer biçimde oyuncu ekipmanların dağıtabilirsiniz. Eğer bu ekipmanlar için kafi bütçeye haiz değilseniz o halde sponsorluklar vasıtasıyla ürün temin etmeyi deneyebilirsiniz.

Kanal Bilgilerinizi Eksiksiz Şekilde Doldurun

Kanalınıza gelen bir twitch seyircisi ilk olarak profil sekmenizi açarak sizin hakkınızda data edinmek isteyecektir. Büyük gösterim kanallarına baktığınız süre tamamının profil bilgilerinin dolu bulunduğunu görürsünüz. Bu yüzden sisteminizin bileşenleri, kişisel özellikleriniz ve özgeçmişiniz, oynadığınız oyunlar, yazışma detayları, toplumsal medya bağlantıları, size bağış yapanların sıralaması, var ise turnuva benzer biçimde büyük organizasyon başarıları dahil izleyicilerin merak edebileceği her şeyi buraya yazın. Kendinize hususi tasarımlar yaptırarak kanalı daha da özelleştirin. Bunların tümü bu kanal canlı bir kanaldır izlenimi vermek içindir.

Twitch İzleyici Kitlesi Pro. Oyunculuk İster

PUBG, Fornite, Apex Legends, GTA 5, LoL, Dota, Overwatch, CS:GO benzer biçimde oyunlar Türk seyirciler tarafınca en fazlaca izlenen oyunlardır. Bu oyunlardan bir yada birkaçını ustalaşmış seviyede oynamak ve başarıya ulaşmış maçlar çıkarmak izleyicinin seyir zevkini arttıracaktır. Sonuçta sizi izleyenler o oyunu yalnız oynuyorsunuz diye değil, onlara keyifli dakikalar yaşatmanız ve bir şeyler öğretmeniz için izlemektedir. Bilhassa PUBG benzer biçimde FPS oyunlarını iyi oynamanız rakipleriniz arasından kısa sürede sıyrılmanızı elde edecektir. Bunun en iyi örnekleri Mithrain, 10000DAYS kanallarıdır.

Bu oyunlarda başarıya ulaşmış olursanız Twitch’de yaşadığınız en iyi anları derleyerek video serileri oluşturabilir ve youtube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Kısaca her iki platformda da yükselmeniz pek ala mümkün. Twitch’den fazlaca daha çok ziyaretçi barındırdığı için Youtube’yi Twitch kanalınızı ve kitletinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Her iki toplumsal medya sitesi de para kazanmaya olanak vermektedir. Sadece youtube’da hemen hemen abonelik ve bağış sistemi bulunmuyor.

Ekipman ve İnternet Gücünüzü Arttırın

Bilgisayar donanımınız, kulaklık, kamera, ekran, mouse, klavye benzer biçimde ekipmanlar daha iyi oyun performansı sergilemeniz için size destek olacaktır. İyi bir oyuncu kulaklığı rakiplerinizin ayak seslerini duymanızı kolaylaştırır. İyi bir kamera ise canlı gösterim yaparken izleyenlerin daha kaliteli görüntü elde etmelerini sağlar. Tüm bu ekipmanları bağışlarla ve aboneliklerle satın alabilirsiniz.

İnternet bağlantısı ise twitch canlı yayınlarını kaliteli hale getiren en mühim etken. Bir yayında donma, duraklama yada tamamen kesilme benzer biçimde problemler sık sık yaşanıyorsa bu takipçi sayınızı negatif etkisinde bırakır ve anlık twitch seyirci sayınız düşer. Bu tür fena durumlarla karşılaşmamak adına upload kıymeti yüksek ve istikrarlı çalışan bir altyapıya haiz olmalısınız.

Sizlerle beraber twitch seyirci, takipçi ve abone sayısı iyi mi arttırılır bundan bahsettik. Hiçbir hile yada programla seyirci kasmanıza gerek kalmadan tamamen naturel yöntemlerle kanalınızı daha popüler hale getirmeniz mümkün. İyi yayınlar…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.