vidIQ Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Iyi mi Kullanılır?

vidIQ Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Iyi mi Kullanılır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:55
vidIQ Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Iyi mi Kullanılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

vidIQ nedir? Sorusu ile başlamış olacak olursak, bilhassa YouTube ile ilgili olan kullananların oldukça işine yarayacak bir uygulama. Bu uygulama size vermiş olduğu taktiklerle Youtube’da daha fazlaca kesime haiz olmanıza destek oluyor. Uygulama, doğru anahtar kelime kullanımı, doğru başlık kullanımı ve uygun kategori seçimleri hakkında size informasyon veriyor. Bu sayede parasız bir asistan yardımıyla YouTube üstünden daha geniş bir kesime hitap etme şansınız oluyor.

VidIQ Iyi mi Kullanılır?

vidIQ Ne Ise Yarar

vidIQ haiz olduğu kullanışlı ara yüzü yardımıyla kullanıcıları oldukça rahatlatmakta. Sadece bu eklentiyi oluşturmak için birkaç işlemi tamamlamanız gerekiyor. Eklentinin kurulumu için ilk olarak Google Extensions sayfasına gidip, eklentiyi Google tarayıcınıza eklemeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonrasında YouTube’u açtığınız takdirde sağ tarafta mail ve gizyazı girişi isteyen küçük vidIQ’ya ilişkin bir pencere görmüş olacaksınız.

Bu pencereden mail yada kendi üyelik sistemi üstünden bir hesap oluşturmanız gerekmekte. Kayıt olup, giriş yaptıktan sonrasında YouTube sayfanız yenilenecek ve vidIQ’ya ilişkin bu açık oturum herhangi bir videoya tıklamanız halinde size tüm istatistiksel verileri sunacaktır. Bu istatistiksel verilerin birkaçına değinmek gerekirse. SEO derecesi, Video altında bulunan açıklamadaki kelime sayısı, video da kullanılan anahtar kelime sayısı benzer biçimde birçok istatistik giriş yapmanız halinde karşınızda olacaktır.

vidIQ Ne İşe Yarar?

vidIQ Nedir

vidIQ uygulamasının amacı, uygun anahtar kelimeleri kullanarak hedef kesime kolayca ulaşmanızı sağlamaktır. Bu hedef kitle size daha kolay izlenme sağlayacak ve daha çok para kazanmanıza destek olacaktır. Bunların yanında vidIQ uygulaması yayınlamış olduğunuz bir videonun istatiksel parametresini de size sunar. Videonuz hakkında geliştirilmesi ihtiyaç duyulan bölgeleri bulup size bu mevzuda tavsiye verir.

Yayınladığınız videodan maksimum verim elde etmeniz için size bir SEO destek hizmeti sunar. SEO skoru altında size değişim yapmanız ihtiyaç duyulan noktalar hakkında informasyon verir. Bu skor ne kadar yüksek olursa videonuzun başka insanlara erişme ihtimali de o denli yüksektir. Örnek olarak; vidIQ size başlığı değiştirmeniz hakkında informasyon vermek yerine o başlığın SEO’ya ne kadar tesir ettiğini istatiksel olarak sunar. Bu istatistiksel veriler üstelik bir tek başlıkla razı gelmiyor. Para kazanmayı etkin kılma, doğru yayınlama zamanı ve etkileşim değerlerini de sizinle paylaşmakta.

Youtuberlar için en etkili SEO araçlarından birisi olan vidIQ uygulaması hakkında bilmenizde fayda olacak nedir? ne işe yarar? iyi mi kullanılır? Şeklinde detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna geldik. Eğer bir YouTube içerik oluşturucuysanız kesinlikle kullanmanız ihtiyaç duyulan bir eklenti. Daha çok sosyal medya rehberi arıyorsanız toplumsal medya kategorimizi ziyaret ederek, buna benzer bir fazlaca rehber içeriğe ulaşabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.