WhatsApp Süratli Bildiri Linki Oluşturma ve Süratli Bildiri Ayarları

WhatsApp Süratli Bildiri Linki Oluşturma ve Süratli Bildiri Ayarları

ABONE OL
9 Ocak 2021 14:40
WhatsApp Süratli Bildiri Linki Oluşturma ve Süratli Bildiri Ayarları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WhatsApp, devletimizde kullanılmakta olan en popüler yazışma kurma uygulamalarında biridir. WhatsApp yardımıyla web aracılığı ile istediğiniz arkadaşınızla konuşabilir yada özlem gidermek için konuşmak istediğiniz arkadaşlarınız için bir konuşma grubu oluşturabilirsiniz.

Kısacası WhatsApp aracılığı ile birçok yazışma faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasına giriş yaptığınızdan itibaren birçok özellikten parasız bir halde faydalanabilirsiniz. Bu yazıda ise insanların en fazlaca merak ettikleri konulardan önde gelen WhatsApp grubunun süratli WhatsApp linki iyi mi oluşturulur? Sorusuna cevap bulacaksınız.

WhatsApp ile Neler Yapılabilir?

Süratli WhatsApp linki oluşturmadan ilkin WhatsApp aracılığı ile neler yapabileceğinizi anlatmakta yarar var.

 • WhatsApp üstünden rehberinizi kayıtlı olan kişilerle konuşabilirsiniz.
 • Rehberinizde bulunan kişilerle video ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Gene rehberinizdeki kişilerle web üstünden görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet üstünden mesajlaşabilirsiniz.
 • Bir grup oluşturarak o grup içinde paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Birçok pozitif yanları bulunan WhatsApp hakkında sorulan sorulardan en önemlisi ise Süratli WhatsApp grup linki iyi mi oluşturulur? Sorusudur.

WhatsApp Süratli Bildiri Linki Oluşturma

WhatsApp üstünden birden fazla kişiyle konuşmak, görüntülü arama yapmak içinse bir grup oluşturmanız gerekmektedir. Grubunuza rehberden ekleme yapabilirsiniz. Bunun haricinde tanımadığınız kişilerin gruba dışarıdan dahil olmasını istiyorsanız bunu süratli WhatsApp linki oluşturarak sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemi çoğu zaman yüksek takipçili fenomenler yada forum sahipleri yapmaktadır. Dostlar içinde grup oluşturmak içinse rehberden tek tek seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Peki süratli WhatsApp grup linki iyi mi oluşturulur? Bu işlemi gerçekleştirebilmek için şu kodu düzenlemeniz kafi olacaktır.

 • https://api.whatsapp.com/send?phone=telefonnumarası (901231231212 şeklinde)

Bu linkte telefon numarası yazan yere kendi telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki nokta telefon numarasını yazarken ülke koduyla yazmanızdır. Örnek ; https://api.whatsapp.com/send?phone=90599999999 benzer biçimde. Bu işlemi gerçekleştirerek birden fazlaca kişiyi grubunuza dahil edebilir.

Ihtiyaç duyulan durumlarda görüntülü söyleşi bile başlatabilirsiniz. Grup kurucusunun bilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki mühim husus ise WhatsApp gruplarının belli bir sayıya kadar kişiyi kabul etmesidir. WhatsApp’ın maksimum kullanıcı için verdiği kıymet ise 256’dır. Grubunuz 256 üyeye ulaştıktan sonrasında giriş halletmeye çalışanlar hatayla karşılaşabilmektedir. Bu yüzden aşırı büyük kitlelere hitap ediyorsanız grup oluşturmak için WhatsApp haricinde başka bir platformu kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

WhatsApp Süratli Bildiri Ayarlama

WhatsApp’ın işletme hesaplarına sunmuş olduğu süratli cevapları kullanarak, otomatikman bir yanıt belirleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajlar için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz. Ek olarak, WhatsApp süratli cevaplarınızda metin ve emoji de kullanmanız mümkün. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan…

WhatsApp süratli ileti ayarları:

 1. Ayarlar > İşletme AraçlarıSüratli Cevaplar’a gidin.
 2. Yeni bir süratli yanıt oluşturmak için sağ üst köşedeki artı (+) butonuna tıklayın.
 3. Süratli cevabınızın mesajını yazmak için Bildiri’ın altındaki alana dokunun.
 4. Süratli cevabınız için bir klavye kısa yolu yazmak isterseniz / Kısayol’a dokunun.
 5. Süratli cevabınızı derhal bulmanızı kolaylaştıracak bir anahtar kelime belirleyin.
 6. Kaydet’e dokunun.

Not: Eğer WhatsApp süratli ileti listenizde bir kaç tane yada daha çok süratli ileti var ise anahtar kelimeler bu cevapları daha kolay sıralamanızı sağlamaktadır. Tüm süratli cevaplarınıza 3 tane anahtar kelime ekleyebilirsiniz.

WhatsApp süratli cevapları kullanmak için:

 1. Bir söyleşi açın.
 2. Metin giriş alanına ilkin “/” işaretini, arkasından öncesinden ayarlanmış süratli cevabın kısayolunu yazın.
 3. Süratli cevabı seçin. Bildiri şablonu metin girişi alanına otomatikman yazılır.
 4. Mesajı düzenleyebilir yada yalnız Gönder’e dokunabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.