Whatsapp Web Nedir? ve web.whatsapp.com Iyi mi Kullanılır?

Whatsapp Web Nedir? ve web.whatsapp.com Iyi mi Kullanılır?

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:46
Whatsapp Web Nedir? ve web.whatsapp.com Iyi mi Kullanılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2020 yılı dijital dönüşümün en mühim yıllarından birisidir. Bunun sebebi korona ile savaşım ettiğimiz esnada hep evlerimizdeydik ve genel olarak akıllı cihazlarımızı kullandığımız zamanlardı. Neler yapıyorduk peki, WhatsApp web ile söyleşi, YouTube ile videolar, tv ile programlar, Netflix ile dizi ve film seyrediyorduk.

Velhasıl çok çok fazla zamanımızı dijital teknolojilere ayırmak durumunda kalmıştık. Sadece bu süreçte bir fazlaca şey, bir fazlaca insan tarafınca yeni keşfediliyordu. Mesela web.whatsapp.com benzer biçimde, bu biçim dijital teknolojilere adapte olmak kolaydır fakat ilk olarak karmaşık gelebilir. Dolayısıyla bizde bu yazımızda WhatsApp Web nedir ve iyi mi kullanılır? mevzusundan bahsetmeye karar verdik.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web akıllı cihazlarımızda kullandığımız WhatsApp mesajlaşma uygulamasının bir web versiyonudur. Genel olarak laptop benzer biçimde bilgisayarlar da etken olarak kullanılmaktadır. Sadece, televizyonlarınızdan arama motorunu kullanarak sonrasında da WhatsApp hesabınıza erişmenizi sağlar.

web.whatsapp.com web sitesinin amacı WhatsApp mesajlaşma uygulamanıza her yerden ulaşabilmenizi sağlamaktır. Mesela bir gezi esnasında bilgisayarınızda işlerinizi hallederken bir başka sekme açıp WhatsApp’dan iş arkadaşlarınız ile yazılı sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Bir tek bu kadarla sınırı olan da değil, ses kayıtları, fotoğraflar, videolar, konum bilgisi ve dosya gönderimi sağlayabilirsiniz. Kısaca WhatsApp Web, WhatsApp’ın mobil uygulamasında yapabileceğiniz tüm işlevleri kendi içinde barındırmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde WhatsApp’ın web versiyonudur.

Özetlemek gerekirse WhatsApp Web Özellikleri:

  • Mesajlaşma
  • Grup Sohbeti
  • Sesli ve Görüntülü Arama
  • Üst Düzey Güvenlik
  • Paylaşma (Konum, belge, ses kaydı, fotoğraf, video vb.)

WhatsApp Web Iyi mi Kullanılır?

WhatsApp Web, WhatsApp’ın uygulamasından farksızdır ve WhatsApp uygulaması ile aynı şekilde kullanılır. Bir tek güvenlik amacı ile ilk başta telefonunuzu doğrulamanız ve QR kodu ile web.whatsapp.com adresine giriş yapmalısınız. Isterseniz, web.whatsapp.com adresine telefon iyi mi bağlanır bunu adım adım görelim.

1. Tarayıcınızı açın ve web.whatsapp.com adresini girin.

2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin ve ayarlar kısmında WhatsApp Web kısmına ilerleyin.

3. Sayfanın en altında “QR Kodunu Tara” kısmına basarak telefonunuza web.whatsapp.com adresindeki QR kodunu taratın.

Not: Eğer daha ilkin giriş yaptıysanız bu şekilde çıkacaktır. Daha ilkin giriş yapmayanlar için direk tarama ekranı gelecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.