Bulaşıcı / Salgın Hastalık ve Virüs Temalı 10 Film Önerisi

Bulaşıcı / Salgın Hastalık ve Virüs Temalı 10 Film Önerisi

ABONE OL
10 Ocak 2021 02:45
Bulaşıcı / Salgın Hastalık ve Virüs Temalı 10 Film Önerisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçmişten günümüze baktığımızda veba benzer biçimde, kolera benzer biçimde, SARS benzer biçimde, ve öteki çeşitli salgınların sayısız fazla can aldığını biliyoruz. Önümüzdeki zamanlarda da insanların en büyük korkuları içinde yer edineceğini söylesek yanlış olmaz. Filmlerde bulaşıcı hastalık ve virüs mevzuları da bahsettiğimiz sebeplerden dolayı oldukça yoğun ilgi görüyor. Dolayısıyla bu film önerileri listemizde sizlere salgın filmlerini derledik, ümit ederim beğenirsiniz.

1. Contagion (Salgın) – 2011

2011 yılında yapılmış olan “Salgın” filmi Öksüren bir kadının sesiyle başlıyor. Bir aydan kısa bir sürede dünya genelinde minimum 26 Milyon insanı öldüren bir salgında, tüm dünyaya virüsün iyi mi hızla yayılmış olduğu mevzu ediliyor. Coronavirüs döneminde ise Google’da en oldukca aranan filmlerin içinde yer ediniyor. Filmimizde, Yarasa meyveyi yere düşürür ve bir domuz yavrusu onu yer, Domuz ondan sonra pazar satıcısına satılır ve kesilen domuzlar Hong Kong’taki bir kumarhane restoranına satılır. Şef, Emhoff’la el sıkışmadan ilkin domuz eti hazırlar ve salgını başlatır. Tek solukta izlenecek bir film.

2. Outbreak (Salgın) – 1995

En iyi Salgın filmleri içinde sürükleyici olan bir öteki film ise Ebola benzeri bir salgını mevzu alan 1995 yılında yapılmış film. Ufak bir Amerikan nahiyesinde yeni bir viral hastalık ortaya çıktığında, bilim adamları hastalığın yayılmasını durdurmak için zaman içinde yarışır. Ne yazık ki, bir taraftan virüsü bir biyolojik tabanca için isteyen ve bir tedaviyi önlemeye kesin olan tutkulu bir ordu generaliyle de uğraşmak zorundadırlar.

3. 28 Days Later (28 Gün sonrasında) – 2002

Danny Boyle tarafınca yönetilen 2002 yılında yapılmış kıyamet sonrası korku filmi. Alex Garland’ın senaristliğini yazdığı filmimizde, oldukça bulaşıcı bir virüsün kaza sonucu salınmasının arkasından toplumun çöküşünü konu alıyor.

4. Carriers (Veba) – 2009

Ölümcül bir salgın insan nüfusunun çoğunu öldürdükten ve sivil seviye bozulduktan sonrasında, dört genç erişkin, hastalıktan uzak bir sığınak aramak için çalıntı bir Mercedes ile otoyola çıkıyor. Evde izlenebilecek en iyi salgın filmleri içinde yer edinen Veba tek solukta izlenebilecek bir film.

5. 12 Monkeys (12 Maymun) – 1995

Terry Gilliam’ın bilim kurgu klasiği yıldızları Bruce Willis, insanlığı neredeyse yok eden küresel bir salgının kökenini belirlemek için 1990’lara gönderilen bir vakit yolcusudur. Dünya’ya vardığında ise, Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğunu yok etmekte olan yeni başlamış olan veba hakkında data toplaması gerekir.

6. Quarantine (Karantina) – 2008

2008 yılında yapılmış olan bu film, bir muhabirin ve kamera ekibinin, gece çalışan itfaiyeciler hakkında bir öykü yapmak için yola çıkmalarını mevzu ediniyor. Sadece, bir imdat çağrısı, onları bazı sakinler tarafınca çığlıkların bildirildiği bir apartmana doğru götürdükten sonrasında ürpertici bir hal alıyor.

7. World War Z (Dünyalar Savaşı Z) – 2013

Tek bir ısırıktan yayılan ölümcül bir virüs insanları yırtıcı bir şeye dönüştürüyor. Salgın insanları tehdit ederken, enfeksiyonun kaynağını ve yayılmasını engellemenin bir yolunu bulmak için Dünya genelinde bir araştırmaya öncülük ediyor.

8. Flu (Nezle) – 2013

Bundang genelinde, orman yangını benzer biçimde yayılan, Seul Metropolünün nüfusunu tehdit eden ölümcül bir kuş gribi virüsüyle ilgili en iyi salgın filmleri içinde yerini alıyor.

9. Cabin Fever (Dehşetin Gözleri) -2002

Eli Roth’un ilk yönetmenlik denemesi olan bu film, bir kamp gezisi esnasında et yeme virüsüne yakalanan bir grup üniversite mezununu mevzu alıyor.

10. Blindness (Körlük) – 2008

José Saramago’nun Portekiz romanından uyarlanan 2008 yılında yapılmış olan bu film, insanları kör eden bir Pandemiyi mevzu alıyor. Salgın filmleri önerileri listemizin en iyilerinden birisi olan bu filmi ne olursa olsun izlemenizi öneriyorum.

En iyi salgın film önerileri 2021 listemizin sonuna geldik, ümit ederim bu güncel film önerileri listemizi beğenmişsinizdir.  Ek olarak, izlediğiniz filmler var ise bunlar hakkında yorumlarınızı aşağıya bırakarak öteki okurlarımıza önerilerde bulunabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.