in

Didem Soydan’a ‘Terör Örgütü Propagandası’ Soruşturmasında Takipsizlik Kararı

Didem Soydan'a 'Terör Örgütü Propagandası' Soruşturmasında Takipsizlik Kararı
Didem Soydan'a 'Terör Örgütü Propagandası' Soruşturmasında Takipsizlik Kararı

Ünlü model Didem Soydan hakkında ‘terör örgütü propagandası’ yaptığı iddiasıyla hakkında açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi. Soruşturmaya gerekçe olarak Soydan’ın Instagram’da, “Cumartesi Anneleri” paylaşımı gösterilmişti. 

s-1a6c544634ff45e45d46812011db222d9edb8f DHA, Soydan hakkında “terör örgütü propagandası yaptığı” iddiasıyla hakkında açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildiğini duyurdu. Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Didem Soydan hakkında “söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihli Instagram paylaşımında şöyle yazmıştı

s-dc79236684e1826b8e9d536c0b37d744cfcac1“Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim.”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Soydan ’ın paylaşımıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

s-9882a7d795d154f73826e28ed9ef50cce0650dSabah ’tan Dilek Yaman ’ın haberine göre Soydan hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak ’ suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma üzerine Soydan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş, ‘Prada takım kurtarır mı?’ diye sormuştu.

Cumartesi Anneleri’nin Twitter hesabından Soydan’a destek mesajı geldi: ‘Acımıza ortak olmak suç değildir.’

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

İzmir'de Yeraltı Park Alanı İnşaatında Göçük: İki Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

İzmir’de Yeraltı Park Alanı İnşaatında Göçük: İki Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

Demet Akbağ'ın Eşi Zafer Çika, Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Demet Akbağ’ın Eşi Zafer Çika, Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti