in

Savcılık ‘Kovuşturmaya Yer Yok’ Dedi: Okurlarına ‘Tuz Ruhu’ Öneren Şeyma Subaşı’na Takipsizlik

Savcılık 'Kovuşturmaya Yer Yok' Dedi: Okurlarına 'Tuz Ruhu' Öneren Şeyma Subaşı'na Takipsizlik
Savcılık 'Kovuşturmaya Yer Yok' Dedi: Okurlarına 'Tuz Ruhu' Öneren Şeyma Subaşı'na Takipsizlik

Şeyma Subaşı’nın kitabı ‘Sadece Şeyma’ için bir okur tarafından yapılan suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı. Kitapta cilt temizliği için kullanılan ‘hyaluronik asit’ yerine ‘hidrolik asit’  yazılmıştı.

s-91f36ddb61591f7b450414b0942dcc8a186b51
Şeyma Subaşı ’nın yeni çıkan kitabı “Sadece Şeyma”yı okuyan bazı okurlar, “Kitapta cilt ve güzellik için tuz ruhu öneriliyor” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Şeyma Subaşı ’nın özel hayatını anlattığı “Sadece Şeyma” haziran ayında çıkmıştı. Subaşı ’nın, Acun Ilıcalı ile boşanmasından sonra çıkardığı kitabın “Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım” başlıklı bölümünde ‘ hidrolik asit’ ve nemlendiriciyi unutma” tavsiyesi yer almıştı. Cilt Güzelliği İçin ‘Tuz Ruhu’ Önermişti: Şeyma Subaşı’nın Kitabına Soruşturma – Savcıya ifade veren Subaşı, kitapta basımevi cilt bakımı için kullanılan ‘Hylaluronik asit’ yerine ‘Hidrolik asit’ yazıldığını belirterek suç işleme kastının olmadığını, hatanın fark edilmesi üzerine yayınevinde dağıtılmayan kitaplarda hatanın düzeltildiğini belirtmişti.

Savcılıktan ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı.

s-d44eeabbeb885b9243e8239a06b28f6d80b955
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, basım sırasında meydana gelen yazım yanlışı sebebi ile kitapta sehven hidrolik asit yazıldığını esasen yüz temizleme maddesi olan hyaluronik asit yazılması gerektiğini belirterek Subaşı’nın suç kastı ile hareket etmediği belirtti. Atılı suçun unsurları itibarıyla oluşmadığının anlaşıldığını belirten savcılık, ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı verdi. Hyaluronik asit cilt bakımı için kullanılırken, hidroklorik asit ise halk arasında “tuz ruhu” olarak bilinen ev temizliğinde kullanılan zehirli bir asit.

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Tuba Ünsal'ın Elbisesini Eski Sezon Diye Eleştiren Demet Akalın'ın Çok Tartışılan Moda Anlayışı

Tuba Ünsal’ın Elbisesini Eski Sezon Diye Eleştiren Demet Akalın’ın Çok Tartışılan Moda Anlayışı

2. Abdülhamid'in Torunu Orhan Osmanoğlu: 'Sizin 4 Kuşak Önceki Dedeleriniz Bu Vatan İçin Ne Yaptı?'

2. Abdülhamid’in Torunu Orhan Osmanoğlu: ‘Sizin 4 Kuşak Önceki Dedeleriniz Bu Vatan İçin Ne Yaptı?’