in

‘Sonunda Hayalimi Gerçekleştirdim’: Muhasebecilik Yapmaktan Sıkılan Avustralyalı Kadın, Ağrı’ya Gelip Çiftlikte Çalışmaya Başladı

'Sonunda Hayalimi Gerçekleştirdim': Muhasebecilik Yapmaktan Sıkılan Avustralyalı Kadın, Ağrı'ya Gelip Çiftlikte Çalışmaya Başladı
'Sonunda Hayalimi Gerçekleştirdim': Muhasebecilik Yapmaktan Sıkılan Avustralyalı Kadın, Ağrı'ya Gelip Çiftlikte Çalışmaya Başladı

Avustralya’da yaşayan ve muhasebecilik yapan Alyssa Dunn, masa başı işinden sıkılınca uluslararası bir program sayesinde Ağrı’ya gelerek bir çiftlikte çalışmaya başladı.

Gezginlere gittikleri yerlerde çalışma imkanı sağlayan bir programa üye oldu

s-ca64ac2406a9b3400d7edd0665082bf1705db6
AA’nın aktardığı bilgiye göre, Avustralya’nın Quennsland şehrinde muhasebecilik yapan Alyssa Dunn, gezginlere farklı ülkelerde çalışma imkanı sağlayan bir programa üye oldu ve Türkiye’ye geldi.

12 bin kilometre uzaktan, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesindeki bir çiftliğe geldi

s-dfac26dac2edb6a06c002f06ca6564998f2915
Hem çalışıp hem de kültürel değerleri keşfetmeyi amaçlayan Dunn, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesindeki Eydın-Cevan Süt Üretim Çiftliği’nde çalışmaya başladı. Çiftlikte büyükbaş hayvanlar ile damızlık buzağıların bakımı, yemlenmesi ile bahçe işlerini yapan Dunn, mesaisi bittiğinde ve izinli günlerinde ise bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini geziyor.

‘Sıkıcı geçen iş hayatımda bir değişiklik yapmak istedim’

s-a695541859ab5b5f756c29e703af8d5388fb98
Dunn, çiftlikteki yaşantısı ile ilgili olarak AA muhabirine şu açıklamayı yaptı:

”Sıkıcı geçen iş hayatımda bir değişiklik yapmak istedim ve bu dünyanın bir parçası olan farklı kültürleri tanımaya karar verdim fakat bu gezinin bir de maddi külfeti olacaktı. Hemen araştırmaya başladım ve internetteki bu fırsatı görünce çok heyecanlandım. Sonunda hayalimi gerçekleştirdim ve binlerce kilometre uzaktan, Avustralya’nın küçük bir kasabasından buraya geldim.”

‘Yaşadıklarım muhteşem bir deneyim’

s-cd5fc49f5c60223e35995b27be94aa337d17e9
Dunn, sözlerine şöyle devam etti:

”Ev sahibi ailem ne yapmamı istiyorsa yardım ediyorum. Çiftlikteki hayvanların günlük bakımı, bahçe işleri ve hatta İngilizce pratiği de yapıyoruz. Ben de Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Beni rahat ve mutlu hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. İzin günlerimde de Van Gölü kıyısındaki plajları, Van Kalesi ve Muradiye Şelalesi’ni gezme fırsatım oldu. Doğubayazıt’ın çevresindeki dağları da çok seviyorum. Ağrı Dağı muhteşem, çok sert, yüksek ve ilginç. İshak Paşa Sarayı ve kent müzesini de gezmeye başladım. Daha fazla gezmek için de burada daha uzun kalmayı umuyorum. Burada yaşadıklarımdan çok memnunum, benim için muhteşem deneyim oldu. Ülkeme döndüğümde tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.”

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

2. Abdülhamid'in Torunu Orhan Osmanoğlu: 'Sizin 4 Kuşak Önceki Dedeleriniz Bu Vatan İçin Ne Yaptı?'

2. Abdülhamid’in Torunu Orhan Osmanoğlu: ‘Sizin 4 Kuşak Önceki Dedeleriniz Bu Vatan İçin Ne Yaptı?’

Fazıl Say'dan 'Diz Çöktü' Eleştirilerine Yanıt: 'Gelip Seyrettiler Diye Bizim Tüm Hayatımızın İdeolojisi mi Değişir?'

Fazıl Say’dan ‘Diz Çöktü’ Eleştirilerine Yanıt: ‘Gelip Seyrettiler Diye Bizim Tüm Hayatımızın İdeolojisi mi Değişir?’