in ,

BU NE NANKÖRLÜK ?

BU NE NANKÖRLÜK ?.

Süleyman Güdül

Atatürk olmasaydı sen acaba hangi işgal kuvvetlerinin veledi olurdun ?. Bunu hiç düşündün mü ?. Ye iç Allaha dua etki, bugün Atatürk’ün sayesinde gerçek babanı tanıyarak yaşıyorsun.

O övündüğün Osmanlı bile, seni ve aileni hiç düşünmedi. Kendi çıkarını düşünerek, birden işgal kuvvetlerine seni teslim eti ve onlara bu cennet vatanı vererek bu toprakları terk etti, ama sen hala bunu da anlayamamışsın.

Hem Atatürk’ün, işgal kuvvetlerinin elinden aldığı Atatürk Türkiye’sinde rahat yaşayıp onun ekmeğini yiyeceksin, hem de ona nankörlük yaparak, onun yaptıklarını görmezden gelip Atatürk düşmanlığı yaparsın. Yazıklar olsun sana.  Ecdadı gerçek Türk olmayanla yapsalar, onlar için cinsi cinsine çeker der, hiç de onların nankörlüklerini umursamam.

Bu Atatürk düşmanlığını yapanlara, ne Türk nede Müslüman denir. Onlar olsa olsa sadece kimlik Türkü ve kimlik Müslüman’ı dırlar,  yani açıkçası Deisttirler. Çünkü gerçek Türklüğün ve Müslümanlığın kitabında, ekmek yediğin tasa pisleme ve sana yapılan iyiliği unutarak, asla nankörlük etmemen ifade edilir.

Ülke genelinde AKP.  Belediye Başkanları adeta yarışa çıkmışlar, Atatürk’ün adını taşıyan her şeyi adeta yok etmeye ant içmişler. Tek düşünceleri liderlerine biat ederek pastadan pay almak.

Bilmelerini isterim ki, etnik ayrımcılık gözetmeden, bu vatan için cephelerde Atatürk’ün yanında düşmanla çarpışanların çocukları ve torunları, bu bırakılan mirası maalesef sizlere yedirmezler. Gelin attığınız adımlar dikkat edin ve Türk insanlarının arasına nifak tohumları ekerek, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışmayın.  Sonra “ben ettim sen etme” diyerek, vah demek para etmez. Çünkü bu millet zamanı geldiğinde Atatürk’üne öyle sahip çıkar ki, sizler bile şaşırırsınız.

Bu ne büyük küstahlık ve terbiyesizlik ki, Atatürk’ün kurduğu Milli eğitimde şube müdürlüğü yapan bir zat, Atatürk’ün evlatlarının okuduğu İzmir marşını söylediler diye, öğrencilerinin boğazını sıksın. Bu haberi okuduğumda biranda tüylerim diken diken oldu !. Bu adam o göreve laik bir değilmiş, onun o görevden acilen alınması gerek. Buna verilecek tek cevabım; bu aciz insan “ köpeksiz köy bulmuş, çomaksız gezmeye çalışıyor”. Bu hareket bu müdürün acizliğini ve Atatürk düşmanlığını ortaya koymaktadır. İzmir marşından bu kadar korkmakta niye ?. Yoksa denize dökülenler içinde bir yakının mı vardı ?. Yazık !.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM:

 

Vasiyet Etmiş

Bir gün Nasrettin Hoca, karısına,– Bak Hatun, size vasiyetimdir.Öldüğüm zaman beni baş aşağı gömün!Tam mı, der.Karısı şaşırır.– Bu ne biçim vasiyet Hoca?Niye baş aşağı gömülmek istiyorsun, diye sorar.Hoca kendisinden emin bir şekilde,– Niye olacak.Yarın kıyamet koptuğunda her şey alt üst olacak.İşte o zaman ben dosdoğru kalkarım, cevabını verir

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Yeni Yogbeci

Paylaşan Yogber : SuleymanGudul

Galatasarayın kasası paraya doyacak

Galatasarayın kasası paraya doyacak

UYF BAŞKANI AKİF MANAF “DERYA BAYKAL’LA GÜLÜMSE” PROGRAMINDA