in ,

RÖNTGENCİLİĞİNDE BÖYLESİ.

RÖNTGENCİLİĞİN DE BÖYLESİ. 

 

Süleyman Güdül

Adaleti temsil eden bir hakimin görevi, kanunları uygulayarak adaleti tecelli etmektir. Kürsüden röntgencilik yapmak değildir.

Hakimin biri, duruşma esnasında avukatın bacaklarını dikizlemiş. Acaba kaç dakika röntgenciliğine devam ederek, avukatın etek boyunu ölçebilmiştir ?, bunu da anlamakta zorlanmadım dersem yalan olur. Çünkü bende o yetenek yok. Bence buna cinsi sapıklık ve göz zinası denmez mi ?. Hukuk Mahkemede huzuruna gelen her bayanı, göz zinasına tabi tutmak değildir. Herhalde suçüstü olan bu davranışın,  hukuksal olarak bir suç yaptırımı vardır.

Hukuk fakültelerinde, yarın mahkemelerde görev alırsanız, bayanları göz tacizine tabi tutun diye bir şey öğretilmemekte.  Aksine, bizlere üniversitelerdeki hukuk hocalarımız, üstüne basa basa  “huzurunuza gelenlere adaletli davranın, sakın ola ki adaleti kendi görüşleriniz doğrultusunda zora sokmayın “ demişlerdir.

Hele ki,  işgüzar hakimin kadın avukatların etek boylarını ölçme ve etek boylarına müdahale etme, ne hukuken nede ahlaken haddine de değildir.

Ülke de, adalet anlayışı son 17 yılda bu hale geldi. Hukuktan söz etmek mümkün değil. Hakim eteğe değil önündeki dosyaya bakmalı. Röntgencilik hakimlerin işi değil. Onların işi bu sapık röntgencilere ceza vermektir.

Merak ediyorum. Bu hakim evinde bu durumu eşine çocuklarına ve diğer aile efradına nasıl izah etmekte v e onların yüzüne nasıl bakmaktadır ?.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Bir gün Nasreddin hoca yürüyormuş, çantası sırtında. Sonra çantası karga tarafından çalınmış.hocada durur mu bağırmış hemen kargaya,-laptop’ımı çaldın ama, power kablosu evde..

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Yeni Yogbeci

Paylaşan Yogber : SuleymanGudul

ULUSLARARASI FARKINDALIK FESTİVALİ GÜMÜLDÜR’de!!! 1-9 Haziran

BU MEMLEKETİN YÜZ KARALARI.