Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

GEL TEZKERE GEL.

 

GEL TEZKERE GEL.

Süleyman Güdül

Atalarımız ne güzel demiş. “İnsanın kendine yaptığını, can düşmanı bile yapamazmış”. Bende böyle bir işi kendime yaptım.

Gecen hafta cumartesi günü evimde çalışan bayan sabah gelince bana “Devlet araştırma hastanesinde korno virüs taraması yapıyorlar. Gel gidelim bizde yaptıralım, hiç olmazsa içimiz rahat olur” dedi.

Derler ya “uyduk imama” bende kadının sözleriyle kadına uydum ve birlikte cumartesi günü araştırma hastanesine gittik. Test olmak için kayıtlarımız yapıldı.

Önce kadını çağırdılar. Kadın geçmişte astım hastalığı yaşadığından kadını çok çeşitli testlere tabi tutup ciğer filmlerini dahi çekmişler. Sonrada test sonuçları 3 gün sonra sana bildirilecek, bu arada sen 14 gün evde karantina da kalacaksın dediler.

Sıra bana geldi. Genç bir bayan doktorun karşısına oturdum. Kadın bana çok çeşitli sorular sordu hepsine de doğru cevaplar verdim. Son olarak kaç yıldır sigara içiyorsun dedi bende 35 yıldır sigara içmiyorum dedim. Genç bayan doktor gülümseyerek “Amca seni test yapmamıza hiç gerek yok, sen korona olmazsın. Sen negatifsin onun için sen rahatlıkla evine gidebilirsin dedi. Tam odasından çıkacağım sırada sekreterine seslendi. Amcaya 10 gün, yaşından dolayı karantina yaz ”dedi. Doktora dönerek “doktor hanım pazartesi tapuda randevum var”. Dediğimde, bana “Ona biz karışmayız sen o konuyu polisle halledeceksin” dedi. Bana 10 gün karantina yazdılar. Sonra aklıma geldi, benim tapudaki işim, yanımda çalışan bayanla halledilecek bir konuydu. Çünkü satın alacağın yerin satış vekaleti o bayana verilmişti. Bayan 14 gün karantina da olacağı için, kadının karantinası bitene kadar bizim tapu işi ve benim banka işlerim askıya alınacaktı. Neticede tapu randevusunu 20 sinden sonraki güne kaldı. Kadına Negatif olduğu bildirildi. Beni de kimse aramadı.

İşte bende yok yere hiçbir sorunum söz konusu değilken gittim. Yani kendim ettim, kendim buldum oldu. Şimdi karantina günümün dolmasını bekliyorum. Askerlikte teskere bekler gibi bende gel 5 gün gel diyorum.

                ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM.

Temel ile Dursun konuşuyorlardı…Temel Dursun’a sorar: – Savaş çıkarsa poku yedik galiba.Dursun düşündü: – İki olasılık var, dedi. Ya çıkar ya çıkmaz.Çıkmazsa mesele yok, çıkarsa iki olasılık var:Ya çürüğe çıkarız ya askere alınırız. Çürüğe çıkarsak mesele yok, askere alınırsak iki olasılık var:Ya geri cephe ya ileri cephe. Geri cephede kalırsak mesele yok, ileri cepheye gidersek iki olasılık var:Savaşı ya kazanırız ya kaybederiz. Kazanırsak mesele yok, kaybedersek iki olasılık var:Ya esir düşeriz ya ölürüz.Esir düşersek mesele yok, ölürsek iki olasılık var:Ya gömerler ya kağıt fabrikasına yollarlar. Gömerlerse mesele yok, kağıt fabrikasına yollarlarsa iki olasılık var:Ya gazete kağıdı ya tuvalet kağıdı. Gazete kağıdı olursak mesele yok, tuvalet kağıdı olursaaak…İşte o zaman poku yedik Temel!…

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

SABAH SABAH TELEFONUMDAN GELEN ÜÇ ACI HABER !.