Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

KORONA BİR GELDİ, AMA PİR GELDİ !.

KORONA BİR GELDİ, AMA PİR GELDİ !.

Süleyman Güdül

Korona hayatımıza birden girdi ama yakmadık can, korkutmadık insan kalmadı. 65 yaş üstü insanların özgürlüklerini ellerinden alarak, onların yaşam sevinçlerine bulut olurken, hapis hayatı yaşamalarına sebep oldu.

Bayramlarda, Küçükler bırakın büyüklerin ellerini öpmeyi sanki onlar birer vebalı hastaymış gibi yakınlarına bile yanaşamadılar. Büyüklerde onları kucaklayıp öpememenin ezikliğini kalpleri sızlayarak, gözlerinden akan birkaç damla ile iç çekip, pencerelerin cam arkasından sokaklara bakarak, Koronanın mahkumiyetine boyun eğdiler.

Yüzyılın son kabadayısının adı Korona oldu. Çünkü ne kadar bar, pavyon, kumarhane varsa miras yedi gibi hepsini tek başına kapattı.

Basından öğrendiğime göre. Ürdün de bir adam arabasının içinde ölünce, adamı arabasıyla birlikte mezara koyarak,  Dünyada ilk defa malını öbür tarafa götüren ilk insan olarak tarihe geçmiş.

Öyle bir psikolojik bozukluk yaşıyoruz ki !. Deprem var dışarı çıkın, Korona var dışarı çıkmayın diyorlar. Hayırlısıyla ölseydik de, hiç olmazsa bu iki korkudan da kurtulmuş oluruz.

Yıllardır, bizi üç harfliler sizi çarpar diye korkuttular. Meğer korkuttuklar Cin değilmiş, Çin’miş.

Eskiden virüsler bilgisayarlara girerdi. Çıkartmak için bilgisayarlara format attırırdık. Simdi de Korona virüsü bize girmesin diye uğraşıyoruz. Ne yazık ki bazılarımız evde hapis olarak format attırabiliyoruz. Format attırmayanlar Koronanın tuzağından kurtulamayıp. imamın kayığına binerek camilerin avlularında bulunan musalla taşlarını görmeden, bizlere veda ediyorlar.

Korona bizi öyle çarptı ki, evde kalsak Bakırköy hastanesini yolu görünüyor. Dışarı çıksak bu seferde tahtalı köyün yolu görünüyor.

Allah sonumuzu hayırlı etsin.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Korkulu Rüya

Küçük Temel, ayakkabılarını çıkarmadan yatağa girmiş. Annesi- Neden pabuçlarını çıkarmadan yatağa girdin uşağım?- Dün gece korkulu rüya gördüm daa.- Nasi rüya- Ayaklarum çıplak iken kırık camlarda yürüyordum. Bu gün de aynu rüyayı gorürsem ayaklarum kanamasun diye giydim.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Rapçi Rota'nın Ağla İsimli Parçasında Yer Alan "Bilal'e Anlatır Gibi" Sözleri Nedeniyle Gözaltına Alındığı İddiası Yalanlandı!

Rapçi Rota’nın Ağla İsimli Parçasında Yer Alan “Bilal’e Anlatır Gibi” Sözleri Nedeniyle Gözaltına Alındığı İddiası Yalanlandı!

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI