Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

SABAH SABAH TELEFONUMDAN GELEN ÜÇ ACI HABER !.

SABAH SABAH TELEFONUMDAN GELEN ÜÇ ACI HABER !.

 

Süleyman Güdül

 

İnsanlar güne, mutlu ve stresiz başlamak ister.  Maalesef birkaç gün önce, ben  o güzel günü yaşayamadım. Çünkü, bir doktor arkadaşımdan aldığım telefon mesajı, bir anda bana üç acıyı birlikte yaşattı. Bu dünya hepimiz için, geçici ikamet ettiğimiz bir handan ibarettir. Durumun böyle olduğunu bildiğimiz halde, yakın dostlarımızın bu fani dünyadan ayrılmaları, maalesef bizleri üzmekte ve ciğerimiz kor ateşi düşürmekte. Gün geldi mi, dünya malı dünyada kalmakta.  Aldığımız emanetleri olduğu yerde bırakarak gidiyoruz !.

    Vefat eden eşimi, tam 8 yıldır çeşitli şekillerde tedavi eden, adeta özel doktoru konumunda olan Beyin cerrahı Operatör Doktor Özcan Rahat ‘ın hakkın rahmetine kavuştuğunu, yine yıllarca beraber çalışan beyin cerrahı bir arkadaşımın, sabah erkenden bana telefon etmesiyle öğrendim. Halbuki Özcan 1 Nisanda ölen eşim için baş sağlığını bana 2 Nisanda verdiğinde,” o benimde annemdi. Çok acılar çekti, aylardır hiç konuşamadığından bize çektiği acıları söyleyemedi, böylece bizde bir şey yapamadık”. Demişti. Aynı anda arkadaşım, ikimizin dostu olan ve Azerbaycan da bir hastanede çalışan arkadaşım Prof. Dr. Refik  Ceylan’ın da koronadan öldüğünü söyledi. Bir saat sonra Sinop’tan bir arkadaşım aradı, “sen burada çalıştığın yıllarda yanından ayrılmayan çocuk büyüdü doktor oldu, Aile hekimi Engin Ünaldı’da  ne yazık ki dün koronadan öldü”. dendiğinde, o gün üç arkadaşım ve dostumu kaybetmek, bana çok acı geldi. Allah kimsenin başına vermesin. Her üçünün de cennet mekanları olsun.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Nasreddin Hoca Vasiyet Etmiş

Nasreddin Hoca bir gün evde otururlarken karısına:

– Hanım iyi dinle, size vasiyetimdir. Ben öldüğümde beni baş aşağı gömün, demiş.

 Karısı şaşırmış:

– Hoca o ne demek? Neden böyle bir şey istiyorsun, demiş.

Hoca ciddi bir şekilde:– Yarın öbür gün kıyamet koparsa her şey ters düz olacak. O zaman ben de düz olarak ayağa kalkabilirim, demiş.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

GEL TEZKERE GEL.

ÖLÜDEN EMLAK VERGİSİ ALACAKLAR.