Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Sağlık Bakanı Koca’dan Koronavirüs Açıklaması: ‘Salgının Şu Anda Türkiye’de Olma İhtimali Çok Yüksek’

Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs Açıklaması: 'Salgının Şu Anda Türkiye'de Olma İhtimali Çok Yüksek'
Sağlık Bakanı Koca'dan Koronavirüs Açıklaması: 'Salgının Şu Anda Türkiye'de Olma İhtimali Çok Yüksek'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak “Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek” açıklamasında bulundu.

s-8e811a222493fc7098022e0fc75f2f9b8ff459
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili olarak yeni açıklamalarda bulundu. Sözlerinin başında bugüne dek aldıkları önlemlere değinen Koca, “Havaalanlarında termal kameraları yerleştirdik. Giderek bütün illerde bu uygulamaya geçilmiş oldu. ‘Termal kamera ne kadar gösterebilir’ diyebilirsiniz, ama bilimin geldiği noktada termal kamera böyle bir durumda yapılması gereken ilk eylemlerden biridir. Bizim başladığımız dönemde birçok ülke bunu uygulamaya başlamamıştı” ifadesini kullandı.

Koca açıklamasında ‘Salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek’ vurgusunda bulundu.

Koca açıklamasında ‘Salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek’ vurgusunda bulundu.Koca açıklamasında ‘Salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek’ vurgusunda bulundu. Koca açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün dünyada olmayan ülke kalmadı. Bu salgın içimizde dediğimde farklı yorumlanmıştı. Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek. Bu virüs tespit edilebilmiş değil. Bunu toplumu bir şeye alıştırmak için söylemiyorum. İşin gerçekliği var. Yurt dışına yoğun giden gelen insanımız var. Oradan enfeksiyonu almadığını kim söyleyebilir? O nedenle bizim bu dönemde ısrarla ifade etmiştim, “sorun küresel ama mücadelemiz ulusal” Bulaşıcılığı önlememiz gerekiyor. Tedbirleri vatandaşımızla birlikte almamız gerekiyor.”

Bakan Koca, İtalya ve Avrupa’nın virüse karşı tedbirsizliğini de eleştirdi.

s-74fe4848250aee3c3b269632e34897e5e0d9e0
Koca “İtalya da bir odak olmaya başladı. İtalya’da olma sebebi de gemide 32 vatandaşının getirilmesi ve bu kişilerin karantinaya alınmadan eve gönderilmiş olması. 30 kişi bütün Avrupa’yı etkiledi. Avrupa da İtalya ile ilişkilerini kesmedi. Avrupa tedbirlerini almakta geç kaldı ve hala da geç kalmaya devam ediyor. Her geçen gün Avrupa’da rakamların yükseldiğini görüyoruz. İskandinav ülkelerinde de artıyor. Almanya ve Fransa önümüzdeki günlerde daha büyük sorun yaşayacak.” ifadelerini kullandı.

İtalya’da dün ülke çapında seyahat kısıtlaması getirilmiş ve tüm şehirlerde kırmızı alarm durumuna geçilmişti.

Ülke Çapında Seyahat Sınırlaması Getirildi: İtalya’da Koronavirüs Sebebiyle Ölenlerin Sayısı 463’e Yükseldi

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Fenerbahçe Beko'dan Açıklama: Bazı Basketbolcularda Koronavirüs Belirtilerine Rastlandı

Fenerbahçe Beko’dan Açıklama: Bazı Basketbolcularda Koronavirüs Belirtilerine Rastlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İlk Koronavirüs Vakasını Açıklamasının Ardından Marketler Resmen Boşaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın İlk Koronavirüs Vakasını Açıklamasının Ardından Marketler Resmen Boşaldı!