Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

SİNEKTEN YAĞ ÇIKARTMAK.

SİNEKTEN YAĞ ÇIKARTMAK.

Süleyman Güdül

Biz çok uyanık bir millet olduk çıktık. Aklımız hep hinliklere ve üç kağıtçılığa çalıştırıyoruz. Tabi bizlere öncülük edenlerde bizleri yönetenler oluyor.

Bir zamanlar Anadolu’nun saf insanları, İstanbul’a gelerek zamanının en uyanık ve üç kağıtçısı olan Sülün Osman’ın tuzağına düşerek, Galata köprüsünden geçmek için para öderlermiş. Yada köprüyü satın alırlarmış.

Şimdine neredeyse her köşede bir Sülün Osman türedi. Şimdide HES çiler türemiş. Devletin elinde televizyonların çoğunluğu ve neredeyse gazetelerin yüzde doksanı varken HES konusunda vatandaşlarını eğiterek bilinçlendirecekleri yerde uyanıkların kucağına atarak vatandaşın cebinden para çıkmasına göz yummaktalar.

Devlet bir yasayla vatandaşların HES kodu almalarını, almayan vatandaşların bankalara ve resmi kuruluşlara giremeyeceğini bildirmesi üzerine, HES kodu pazarı oluştu.

Halbuki her konuda spot yayınlatan hükümet HES kodu nasıl alınır diye de bir spot yayınlatır ve vatandaşların uyanıkların eline düşmemesi önlemiş olurdu.

 Devletin yapmadığını ben yapıyorum. HES kodu nasıl alınır :   Önce telefondan mesaj gönderme yerini açın. Sonrada mesaj gönderme sayfasını açın ve mesaj göndereceğiniz yere 2023 yazın. Mesaj yazdığınız kısma aynen benim yazdığım gibi yazın…  Büyük Harflerle  HES yazın, bir ara verin, sonra kendi TC. numaranızı yazın, sonra yine bir ara verin ve Nüfus cüzdanınızı önünüze koyun, resminizin sağ tarafında Seri no. Yazan yerdeki rakamların son 4 tanesini yazın ve mesajınızı gönderin. Birkaç dakika içinde telefonunuza mesajla HES kodunuz gelecektir. O kodunuzu bir yere yazın. Çünkü, o size her zaman lazım olacak. Hatta o mesajı telefonunuzdan asla silmeyin. Bazı yerlerde telefonunun dan mesajlara girer, gelen HES kodunu ilgiliye gösterebilirsiniz.

İşte bu kadar kolay.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM.

Bir gün Temel le Dursun 2 katli otobüsle yolculuk ediyomus. Temelcep telefonunu çikartip alt kattaki Dursun u aramis.– Orada havalar nasil Dursun kardesim?– Bizim söför uyumus otobüs kendi kendine gidiyo valla Temel cigim…– O dabirsey mi Dursun? Bizim katta söför bile yok. Otobüs kendikendine gidiyo

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

ÖLÜDEN EMLAK VERGİSİ ALACAKLAR.

YASA KURBANLARI !.