Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

 

ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

 

Süleyman Güdül

 

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk milletinde bir dönüm noktası olmuştur. İzmir’in Yunan işgalinden  kurtarılması ve işgal kuvvetlerinin Türkiye sınırlarını terk etmesi neticesinde, 30 Ağustos ülke topraklarını düşmandan kurtarılarak geri alınması olarak kabul edilmiştir..

İlk kez 1924 yılında, 30 Ağustos Afyonda Başkomutan zaferi adıyla kutlanmıştır. Böylece 1926 yılından itibaren de 30 Ağustos bayram olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Dumlupınar’da, Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığında zaferle sonuçlanmasından dolayı, Büyük taarruzu anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta her yıl 30 ağustos kutlanmaktadır. Resmi ulusal bir bayram olması, Osmanlı hayranlarıyla hilafet yanlılarını harekete geçirerek, bu yıl bu ulusal bayramın kutlanmayacağının açıklanması, Türk milletini derinden üzmüştür.

Türkiye cumhuriyetinin varlığını ve onun kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kabullenemeyen, millet olmayı kendilerine yediremeyip, kulluk etmenin peşinde koşan hilafet yanlıları, her ulusal bayramda bir bahane üreterek, ulusal bayramları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadırlar.

Halbuki bu ülke, şanlı Türk bayrağı altında yaşayarak, TC. nüfus cüzdanını taşıyan Türk milletinin ülkesidir. Osmanlının ve Osmanlı yandaşlarının ülkesi değildir. Osmanlı bu ülkeyi düşmana teslim ederek, bu topraklardan kaçarak gitmiştir. Yani ülkeyi kökünden düşmana satmışlardır. Bu ülkede Osmanlının bir santim yeri yoktur dur. Bu ülkeyi düşman işgalinden kurtararak Osmanlıcılara değil de, Türk milletine miras bırakmıştır, Kurtuluş savaşını verenler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları.

Bu ülke Osmanlı hanedanına ve  hilafet düşkünlerine miras olarak bırakılmamıştır.Onlar gitsinler de dedelerinin kaçtıkları ülkelerde miraslarını arsınlar. Tabi aramaya yüzleri varsa.

Bu ülkenin gururu olan milli bayramın başında, Zafer Bayramı gelir. Nedense Cumhuriyetle hesaplaşanlar tarafından Korona, bu milletin milli değerlerinde ve milli bayramlarında var ama Osmanlı özlemcilerinin 949 yıl önceki Malazgirt kutlamaları ile Ayasofya ve. İktidarının istediği yerlere nedense korona girmemekte. Yoksa bu korona, birileri tarafından istediklerinde enjekte mi ediliyor dersiniz ?.

 

BU MİLLET, ZAFER BAYRAMINI GÖRÜNTÜDE KUTLAMASA DA, GÖNLÜNDE HER ZAMAN KUTLAR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

 

TÜRK MİLLETİNİN ZAFER BAYRAMINI KUTLARIM.

 

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Nasreddin Hoca bir gün yolda giderken bir adamla karşılaşmış. Adamla sohbet etmeye başlamışlar. Bir saat havadan sudan konuştuktan sonra Hoca:

– Kusura bakma arkadaş. Ben seni tanıyamadım, adın neydi?, diye sormuş.

Adamcağız çok şaşırmış:

– Madem beni tanımadın, neden benimle bir saattir sohbet ediyorsun?, demiş.

Nasreddin Hoca:

– Kıyafetlerin benimkine çok benziyordu. Ben de seni ben sandım, demiş.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

YAŞLILARIN SÖZÜNE KULAK VERİN.

GEL TEZKERE GEL.