in

Ten rengine göre saç rengi

Ten rengine göre saç rengi
Ten rengine göre saç rengi

Her yıl olduğu gibi en çok tercih edilen renk sarı tonları oluyor. Fakat bu yıl sarılar geride kalıp yerini kırmızımsı bakırlar ve kestane tonları alıyor.

Sarı tonlar

Uzmanlar, açık tenliler an çok açık tonları tercih ettiğini söylüyor. Çünkü yüze sıcaklık katıyor, aydınlatıyor ve parlaklık veriyor. Koyu renkler sizi daha solgun, sert gösterebilir. Aynı zamanda göz renginiz gri ve mavi ise saçınıza platin ve açık sarı renklerini kullanabilirsiniz. Göz renginiz kahve ve yeşil tonlarında ise saçınıza bal ve kestane karamel renklerini tercih etmelisiniz.

Kırmızı ve bakır tonları

Sarışın olmaktan bıkan açık tenliler için kırmızı ve bakır tonları da ideal bir renktir. Daha yumuşak bir görüntü sağlamak için Venedik kırmızısı ya da bakır tonları tercih edebilirsiniz. Dikkat çeken göz rengine sahipseniz bu sizin için çok güzel bir seçenek olabilir.

Kahve tonları

Koyu tenler için en ideal renkler kahverengi, kestane hatta siyah tonlarıdır. Bu tonlar koyu tenlerde daha doğal duracaktır. Koyu tenli olup da sarışın olmak isteyenler de saçın renklendirme işlemi cilt ile uyumlu olması gerekir. Saç diplerini daha koyu bırakıp röfle veya balyaj ile doğal görünüm elde edilir.

Rapor EtYorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Mango nasıl soyulur

Mango nasıl soyulur

Üç boyutlu yüz teknolojisi çocuk hastalıklarını teşhis ediyor

Üç boyutlu yüz teknolojisi çocuk hastalıklarını teşhis ediyor