Amazon Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Amazon Şifresi Nasıl Değiştirilir?

ABONE OL
23 Mart 2021 02:46
Amazon Şifresi Nasıl Değiştirilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Amazon Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Amazon Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Amazon şifresi nasıl değiştirilir? Amazon şifresi değiştirme işlemleri daha çok satıcı hesabı kullanan kişi ve firmaların güvenlik amacı ile gerçekleştirdiği işlemlerden biridir. Amazon üzerinden Dünya genelinde aklınıza gelebilecek her şeyin satılması mümkündür. Oldukça büyük çaplı bir platform olan Amazon üzerinde satış yaparken güvenlik şifresini değiştirebilirsiniz.

Amazon hesap şifresi değiştirmek için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Hesabınızın şifresini değiştirmek için hesap ayarları üzerinden işlem yapabilir ya da şifrenizi unuttuysanız doğrulama yolunu kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında Amazon satıcı hesabı şifre değiştirme yöntemini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Amazon şifre değiştirme
Amazon şifre değiştirme

Amazon Hesabı Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Amazon hesabı şifre değiştirme işlemleri için doğrudan hesabınız üzerinden işlem yapabilirsiniz. Hesap şifresini düzenli olarak güncellemek beraberinde hesabınızı korumak için gerçekleştirebileceğiniz eylemlerden biridir.

Satıcı hesabınızın şifresini kimse ile paylaşmamanız önerilir. Şifrenizi başkaları ile paylaşmanız halinde hesabınızda gerçekleşecek değişimlerden Amazon kendini sorumlu tutmayacaktır. Amazon hesabınızı güvende tutmak için 6 ayda bir şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Hesap şifresini belirlerken güvenlik oranı yüksek olan harf ve sayı içeren şifreler tercih etmeniz önerilmektedir.

Amazon hesap şifresi değiştirme
Amazon hesap şifresi değiştirme

Adım Adım Amazon Hesabı Şifre Değiştirme

Amazon hesabınızın şifresini değiştirmek için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve nedeni şifrenizi hatırlayamamanız ise doğrudan şifremi unuttum bölümü üzerinden şifre yenilemeniz gerekir.

Amazon Hesap şifre değiştirme işlemleri için şifrenizi hatırlamamanız halinde doğrulama yolu ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Amazon Şifremi Unuttum yazımızı inceleyerek şifrenizi kolayca yenileyebilirsiniz.

Amazon hesap şifresi nasıl alınır
Amazon hesap şifresi nasıl alınır

Amazon hesabınıza giriş yaptıktan sonra adım adım Amazon hesap şifresi değiştirme işlemleri için doğrudan aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Amazon hesabınıza giriş yapın. Giriş ekranına bilgilerinizi girdikten sonra satıcı ana sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Profilinize tıklayın ve profilinizde yer alan hesabım sayfasına giriş yapın.
  • Hesabım sayfası içerisinde giriş yapma ve güvenlik bölümünü göreceksiniz. Bölüme tıklayın.
  • Ekranda yer alan her bir talimat şifre güncelleme talimatlarıdır. Bu talimatları sırası ile takip edin.
  • Şifrenizi değiştirmek için son aşamada güvenlik kodlarını da girdikten sonra işlemi tamamlayın.
  • Şifre değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra tekrar giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Yeni giriş bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Amazon’da Ücretsiz Satış Yapılıyor Mu?

Amazon’da ücretsiz satış yapılabilir mi? Amazon üzerinden satış yaparken bireysel satıcı hesabı seçerek ilk adımda ücretsiz olarak satış yapabilirsiniz. Bu nedenle satış yapmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Kurumsal satıcı hesabı açarak Amazon üzerinden satış yapmanız mümkün. Ancak ayda 40 üründen fazla satış yapmanız halinde profesyonel satıcı hesabına geçiş yapmanız gerekir. Kurumsal hesap kullanarak Amazon hesabına sahip olmak için ise aylık 39.90 USD ödeme yapılması gerekmektedir.

Amazon üzerinde bireysel hesap sahibi olduğunda yaptığınız her satıştan 0.99 USD Amazon’a ödeme yaparsınız. Satışlarınız üzerinden bu miktar düşmektedir. Amazon üzerinden satış yaparken ödeyeceğiniz en düşük ödeme 0.99 USD ürün başına olacaktır.

Amazon hesabı oluşturarak ücretsiz satış yapmaya başlayabilirsiniz. Hesap oluşturma işlemleri için kredi kartı bilgileri ve benzeri iş bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

Amazon Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Amazon hesabı nasıl oluşturulur sorusu Amazon üzerinden satış yapmak isteyen birçokları tarafından sorgulanmaktadır. Amazon hesabı ile Dünya genelinde satış yapabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz. Söz konusu ürün satışı olduğunda Amazon gibi platformlar üzerinden satış yapmak birçok giderden uzak bir satışı olanaklı hale getirir.

Amazon hesabı oluşturmak için öncelikli olarak profesyonel ya da bireysel hesaptan birini tercih etmek olacaktır. Amazon hesabı oluşturma hakkında merak edilenler için Amazon hesabı nasıl açılır adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.


Post Views:
6

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.