Hotmail Profil Resmi Nasıl Eklenir?( 2 Dkda )

Hotmail Profil Resmi Nasıl Eklenir?( 2 Dkda )

ABONE OL
23 Mart 2021 02:47
Hotmail Profil Resmi Nasıl Eklenir?( 2 Dkda )
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Hotmail Profil Resmi Değiştirme
Hotmail Profil Resmi Değiştirme

Hotmail profil resmi ekleme işlemi için öncelikli olarak bir mail adresinizin bulunması gerekmektedir. Mail adresi üzerinden profil düzenlemeleri yapılabilmektedir. Hotmail profil resmi ekleme için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

1- İlk olarak mail adresinize giriş yapın. https://outlook.live.com/ tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

2- Giriş yaptıktan sora sayfanın sol üst kısmında bulunan isminizin baş harfinin bulunduğu profil resmine tıklayın.

3- Resime tıkladıktan sonra açılan sekmede My Profile yazısına tıklayın.

4- Açılan sayfada sol tarafta profil resminizi göreceksiniz. Profil resminizin altındaki resmi değiştir yazısına tıklayın. Eğer bu sayfaya gelmeyi başaramadıysanız mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hotmail profil resmi değiştirme yazısına tıklayarak Hotmail profil resmi değiştirme sayfasına direkt gidebilirsiniz.

5- Hotmail profil resmi eklemek istediğiniz resmi bilgisayarınızdan bularak resmin üzerine tıklayın ve sonra kaydet sekmesine tıklayarak hotmail profil değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hotmail Profil Resmi Silme Kaldırma

Hotmail profil resminizi kaldırmak mı istiyorsunuz ? Şimdi sizler için hotmail profil resmi kaldırma işlemini anlatacağız.

1- İlk olarak Hotmail hesabınıza giriş yapın.

2- Daha sonra Hotmail profil resmi kaldırma linkine tıklayın.

3- Son olarak yeni resim yükleme alanına gelin ve  sağ alt köşede Kaldır yazısını göreceksiniz. Kaldır yazısına tıkladıktan sonra Bu resmi kaldırmak istediğinizden emin misiniz ? sorusu karşınıza çıkacak. Onay verdikten sonra hotmail profil resminizi kaldırabilirsiniz.

Hotmail Profil Düzenleme

Hotmail profil düzenleme yapılırken ilk olarak hotmail giriş yapılması gerekmektedir. Oturum açıldıktan sonra profil üzerinde düzenleme yapılması mümkün olmaktadır. Bu nedenle mail ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Giriş yapılmasından sonra sol üst kısımda bulunan profil resminin olduğu yere tıklayarak mevcut profil bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Erişimin ardından profil bilgilerinde değiştirme ya da düzenleme yapılabilmektedir. Ayrıca mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda hotmail profil resmi düzenleme linkine de tıklayarak direkt ve kolaylıkla hotmail profil düzenleme sayfasına girebilirsiniz.

hotmail profil düzenleme sayfası linki

Hotmail profil resmi ekleme seçeneğinin dışında adres ve telefon bilgilerinin eklenmesi ya da değiştirilmesi de profil düzenleme seçeneği içerisinde yapılmakta olan işlemlerin arasında gösterilmektedir.

Outlook Hesabına Giriş Nasıl Yapılır?

Outlook hesabına giriş yapılırken öncelikli olarak Outlook resmi web sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Web sitesi içerisinde bulunan hesap oluşturma ya da oturum açma seçenekleri arasında ilk defa kullanacaklar hesap açma sekmesini tercih ederken, kendi hesabına giriş yapacak olanların oturum açma üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir.

Oturum açma işlemlerinde mevcut mail adresinin ve mail için kayıtlı olan şifrenin eksiksiz bir biçimde girilmesi gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra mail hesabının istenen cihazda kolay bir biçimde kullanılması mümkün olmaktadır.

Outlook hesabına giriş için telefonlar üzerinden de işlem yapılabilmektedir. Telefonlarda Outlook uygulaması üzerinden daha hızlı erişim mümkün olurken, tarayıcılar kanalından da girilmesi mümkündür.

Outlook Profil Resmi Düzenleme İşlemleri

Outlook profil resmi düzenleme için hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra sol üst kısmında profil simgesine tıklandıktan sonra mevcut profil üzerinden düzenleme yapılmasına izin verilmektedir.

Profil düzenleme sisteminden resim ekle kısmına tıklanarak mail hesabının açık olduğu cihaz içerisinden bir resim seçimi yapılarak resim eklenebilmektedir. Resimlerin boyutlarının da seçim için uygun olması gerekmektedir.

Outlook Mail Açma Nasıl Yapılır?

Outlook mail açma işlemi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bunun için öncelikli olarak daha önce alınmayan bir adresin alınmamış olması gerekmektedir. Daha önce alınan bir adres adı üzerinden yeni hesap açılamamaktadır.

Hotmail profil resmi ekleme adımında olduğu gibi Outlook mail hesabı açılırken da profil resmi eklemek mümkün olmaktadır. Bu sayede sizi arayan kişilerin profil resminiz üzerinden tanıması ya da mail gönderilmesi halinde adresin kime ait olduğu anlaşılabilmektedir.


Post Views:
23

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.