Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

ABONE OL
23 Mart 2021 14:53
Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Merhabalar, günümüzde e-posta hesabı yeni kullanan arkadaşlar bu tür işlemleri yapamamaktadır. Bunun en büyük sebebi ise daha önce e-posta kullanmadığı içindir. Bizde sizler için hotmail şifresi değiştirme işlemini yapmanız için yardımcı olacağız ve resimli, detaylı olarak hotmail şifresi nasıl değiştirilir sorununu nasıl çözeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Sizde hemen şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hotmail günümüzde en çok kullanılan e-posta servislerinden olmak ile birlikte sizinde e-posta hesabınızın şifresi başkasının eline geçmiş ise nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi alacaksınız. Dilerseniz aşağıda hotmail şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi resimli olarak anlatalım.

 

 

PC Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme
PC Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme

 

PC Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme

Birçok kişi hotmail şifresi nasıl değiştirilir sorusunu bizlere sormaktadır. Bizlerde e-posta rehberi olduğumuz için e-posta hesabı oluştururken karşılaştığınız problemleri nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatıyoruz. Sizde eğer hotmail e-posta şifrenizi değiştirmek istiyorsanız detaylı olarak anlatma çalışacağız.

 

Hotmail Şifre Değiştirme
Hotmail Şifre Değiştirme

 

  • Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “parolanızı değiştirin” seçeneği bulunmaktadır. Hemen sizde kırmızı kutuya aldığımız yere tıklayınız.

 

Hotmail Şifre Değiştirme Formu
Hotmail Şifre Değiştirme Formu

 

  • Geçerli parola; sizden daha önce kullandığınız şifrenizi istemektedir.
  • Yeni parola oluşturmanız gerekir. Yeni parola oluşturmanız için sizlere aşağıda nasıl güçlü bir şifre oluşturacağınızı detaylı olarak anlatmaya çalışacağız. Sizde artık hesap şifrenizin başkasının eline geçmemesi için ve basit bir şifre oluşturmak yerine güçlü bir şifre oluşturarak hesabınızı güvende tutabilirsiniz.
  • Son olarak kırmızı kutu içine aldığımız “Kaydet” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sizde bu sayede outlook şifresi değiştirme işlemini yapmış bulunmaktasınız.

 

Telefon Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme
Telefon Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme

 

Telefon Üzerinden Hotmail Şifresi Değiştirme

Yeni akıllı telefon kullanan kişilerde hotmail ve outlook şifresi değiştirme işlemini nasıl yapacaklarını bilmemektedir. Bu tarz sorunlar gayet normaldir. Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişimi ile artık bir çok kişi bu nimetten faydalanmak üzere akıllı telefonlar, tablet yöneldiler.

Sizde sahip olduğunuz akıllı cihazı kısıtlanmamış bir şekilde kullanmak istiyorsanız kesinlikle bir adet mail adresinizin olması şart diyebiliriz. Hemen aşağıda telefon üzerinden outlook şifresi değiştirme işlemini yapmanız için yardımcı olacağız.

Outlook.com Parola Değiştirme

  • Telefon üzerinden outlook şifresi değiştirme işleminde ilk olarak hesap güvenliği bölümüne gitmeniz gerekir.
  • Üst kısımda bulunan parola değiştir butonuna tıklayın.
  • Daha sonra telefonunuza SMS gönderilecektir.

 

Hotmail Güçlü Bir Şifre Oluşturma
Hotmail Güçlü Bir Şifre Oluşturma

 

Güçlü Bir Şifre Oluşturma

Bir diğer hususlardan biride şifre seçimi. Bir çok kullanıcı hesap oluştururken çok basit şifreler kullanmaktadır.

Örneğin; 123456789 tarzında şifreler oluşturup ve tahmin edilebilir olduğu içinde hesabınız hemen başkasının eline geçebilir. Bu yüzden şifre oluştururken Büyük harfler, özel karakterler ve en önemlisi’de cebir kullanmanız gerekir. Bu sayede hesap güvenliğiniz üst düzeye çıkacaktır.


Yukarıdaki işlemleri yaparak sizde hemen outlook şifrenizi değiştirebilirsiniz. Eğer sorun yaşadığınız yerler olursa bizlere bu sayfanın en altındaki yorum panelinden sorularınızı iletebilirsiniz. Sorularınız için uzmanlarımız tarafından detaylı olarak cevaplandırılacak. 🙂

 


Post Views:
640

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.