Outlook İmzaya Resim, Logo veya Animasyon Ekleme Nasıl Yapılır?

Outlook İmzaya Resim, Logo veya Animasyon Ekleme Nasıl Yapılır?

ABONE OL
23 Mart 2021 02:47
Outlook İmzaya Resim, Logo veya Animasyon Ekleme Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Outlook İmzaya Logo Ekleme
Outlook İmzaya Logo Ekleme

Outlook imza için resim, logo ya da animasyon eklenmesi özellikle resmi postalardaki kurumsal görüntünün sağlanması için gereklidir. Outlook imzaya resim, logo ve animasyon ekle adımları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Outlook uygulamasının açılması ya da web tarayıcısı üzerinden resmi web sitesine girilmesi sonrasında sol üst görev çubuğunda bulunan dosya kısmına giriş yapılması gerekmektedir.
  • Bir sonraki adımda ekranın sol kısmında posta sekmesi içerisindeki imzalar bölümüne giriş yapılır.
  • Bu kısımda ise öncelikle hangi mail adresine işlem yapılacağı yazıldıktan sonra imzayı düzenle bölümünden ilgili resimlerin ya da animasyonların eklenmesi gerekmektedir.
  • İşlemlerin tamamlanmasının ardından sağ alt bölümde bulunan tamam kısmı tıklandıktan sonra imza kullanılmaya başlanacaktır.

İmza eklerken, işlem yapılan cihazda resim ya da logonun kayıtlı bulunması gerekmektedir. Aksi durumda yükleme yapılamayacağı için imzanın oluşturulması mümkün olmamaktadır.

Outlook Hareketli İmza Nasıl Oluşturulur?

Outlook hareketli imza oluşturmak için de dosyalar bölümünden işlem yapılmaktadır. Dosyalar bölümünde ilgili mail adresinin yazılmasının ardından eklenecek olan küçük resim bölümüne hareketli olan herhangi bir görselin eklenmesi mümkün olmaktadır.

Bu görsellerin ne şekilde yüklendiğine bağlı olarak imzaya eklenmesi de mümkün olmaktadır. Bu nedenle imzada kullanılarak hareketli görseller ya da animasyonların doğru bir biçimde kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Outlook imzaya resim, logo ve animasyon ekle adımları takip edilirken aynı zamanda mail adresinin de tam ve doğru bir biçimde girilerek işlemlerin onaylanması gerekli görülmektedir.

İmzaya GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

İmzaya GIF ekleme yapılırken de öncelikle imza ile uyumlu bir GIF dosyasının edinilmesi gerekmektedir. Her GIF dosyasının imza içerisinde kullanılması yazılım anlamında mümkün olmayacağı için uyumlu bir GIF seçilmelidir.

İmzaya GIF eklenmesinin yanı sıra aynı zamanda iletilere de GIF eklenmesi mümkün olmaktadır. Bunun için dosya içerisinde üst kısımda bulunan bölümlerden ekle kısmına tıklanarak GIF ekleme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

GIF ekleme işlemlerinde imzaya ya da belgeye yapılan eklemeler birbirinden farklıdır. İmzaya yapılan eklemelerde belirli bir sınırlama bulunurken, dosyalara yapılan eklemelerde ise herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Mail Adreslerine İmza Ekleme Nasıl Yapılır?

Mail adreslerine imza ekleme yapılırken Outlook hesaplarında olduğu gibi Gmail ya da Hotmail hesaplarına da ekleme yapılabilmektedir. Her birisi için yapılan işlemlerin resmi web siteleri üzerinden yapılması gerekmektedir.

Mail adreslerine ekleme yapılırken resmi web siteye girilmesinin ardından hangi mail adresine imza eklemesi yapılacağı da mail adresinin tam bir biçimde yazılması ile mümkün olmaktadır. Bununla birlikte şifrenin de girilmesi istenebilmektedir.

İmza eklemeleri için hareketli animasyonlar kullanılabildiği gibi aynı zamanda resmi bir kurum için hazırlanmış olan logo ya da amblem de kullanılabilmektedir. Bunun için mevcut logo ya da ambleminin imzaya uygun biçimlerde bilgisayara kaydedilmesi gerekmektedir. Bu sayede profesyonel bir mail imzası oluşturulabilmektedir.

Tasarım İmzalar HTML Üzerinden Nasıl Görülür?

Tasarım imzaların HTML üzerinden görülmesi imza ekleme adımlarının eksiksiz bir biçimde tamamlanmasının ardından kaydetme işleminin de yapılması ile hazır hale gelebilmektedir. İmzanın görülmesi için öncelikli olarak herhangi bir adrese mail atılabilmektedir.

İmzalar HTML üzerinden tanımlandığı için uyumlu olmayan telefonlarda görüntülenmemesi gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Aynı zamanda doğru oluşturulmadığında da kod gibi bir görüntü ortaya çıkabilmektedir.

Outlook imzaya resim, logo ve animasyon ekle işlemlerinin HTML üzerinden görüntülenmesi kodlar yardımıyla sağlanmaktadır. Eksiksiz bir biçimde kod oluşturulması istenen hareketli ya da hareketsiz her türlü animasyon ve görselin imza olarak kullanılması mümkün olmaktadır.


Post Views:
39

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.