Yandex Mail Giriş

Yandex Mail Giriş

ABONE OL
23 Mart 2021 14:52
Yandex Mail Giriş
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yandex Mail Giriş Sayfası
Yandex Mail Giriş Sayfası

Yandex Mail Giriş Nasıl Yapılır ? ( Resimli Anlatım )

Yandex ülkemize en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Yandex’inde tıpkı Google gibi kendine özel bir mail hizmeti bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere yandex mail giriş işlemini resimli ve adım adım anlatacağız. Lafı fazla uzatmadan yandex mail giriş işleminin anlatımına geçelim.

1- İlk olarak Yandex mail giriş linkine tıklayın. > https://mail.yandex.com.tr/

Karşınıza aşağıdaki gibi yandex mail giriş sayfası açılacak. Yandex mail giriş sayfasında ilk önce yandex mail kullanıcı adınızı yazın ve ”Giriş Yap” yazısına tıklayın.

Yandex Mail Giriş
Yandex Mail Giriş

 

2-  Aşağıdaki resimdeki sayfaya yönlendirileceksiniz. Yandex mail şifrenizi yazdıktan tekrar giriş yap yazısına tıklayın. Yandex mail şifrenizi doğru olarak yazdıysanız otomatikmen yandex hesabınıza giriş yapılacak ve yandex mail gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.

 

Yandex Mail Giriş Yap
Yandex Mail Giriş Yap

Yandex mail gelen kutusuna giriş işlemini başarıyla tamamlandınız. Şimdi yandex mail hesabınıza gelen maillerinizi kontrol edebilir ve e posta alıp gönderebilirsiniz.

Yandex Mail Giriş Nasıl Yapılır ? ( Yazılı Anlatım )

Yandex mail giriş işlemleri Yandex resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemler yapılırken Yandex mail giriş için gerekli olan bilgilerin de doğru bir biçimde girilmesi gerekmektedir. Bu süreçte takip edilecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Tarayıcı üzerinden yandex mail girişinin yapılabileceği Yandex mail giriş sayfasına gitmek için Yandex mail giriş linkine tıklayın. > https://mail.yandex.com.tr/
  • Karşınıza çıkan ekranda ilk olarak kullanıcı adınızı yazın ve alttaki Giriş Yap yazısına tıklayın.
  • Daha sonra yandex mail şifre girme ekranına yönlendirileceksiniz. Yandex mail şifrenizi girin ve alttaki Giriş Yap yazısına tıklayın. Şifrenizi doğru olarak yazdıysanız otomatikmen yandex hesabınıza giriş yapılacak ve yandex mail gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.
  • Yandex Mail şifresinin unutulması durumunda şifremi unuttum kısmına tıklandıktan sonra ilgili posta adresine ya da cep telefonuna şifre kodu gönderilmekte ve bu kod ile yeni şifrenin belirlenmesi sağlanmaktadır.
  • Telefonlar üzerinden de aynı adımların takip edilmesi ile kolaylıkla giriş yapılabilmektedir.

 

Maile giriş için Yandex arama motoruna değil Yandex mail adresine giriş yapılması gerekmektedir

Gmail Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gmail giriş işlemlerinin yapılması için tarayıcının ya da mobil uygulamanın açılması gerekmektedir. Her iki kısımda da işlemler yapılırken şifrenin doğru girilmesi ve mail adresinin eksiksiz bir biçimde yapılması gerekmektedir.

Gmail adresinin girilmesinden sonra yalnızca mail adresinin kullanılması değil yan uygulamalar olarak bilinen görüntülü görüşmenin, drive uygulamasının ya da takvim uygulamasının da kullanılması mümkün olmaktadır.

Yandex mail giriş işlemlerinde olduğu gibi Gmail sisteminde de şifreyi unutma durumunda daha önceden belirtilen ek mail adresine ya da giriş yapılırken kayıt oluşturulan telefon numarasına gelen kod ile giriş yapılabilmektedir.

Hotmail Giriş Uygulamaları

Hotmail giriş uygulamaları Hotmail web sitesi üzerinden kullanılmaktadır. Web sitesi ana sayfasında giriş yapma ya da hesap açma sekmeleri bulunmaktadır. Bu sekmeler içerisinde daha önce Hotmail hesabı kullanmamış olanlar hesap açma sekmesinden işlem yaparken, giriş yapma kısmında ise hesabı olanların oturum açma işlemlerini yapmaları mümkün olmaktadır.

Yandex Mail Oturum Açma İşlemleri

Yandex mail oturum açma işlemleri yapılırken telefondan tarayıcı ile giriş yapıldığı gibi bilgisayar tarayıcılarından da aynı adımlarla işlem yapılması mümkün olmaktadır. Yandex arama motoru kullananlar için mail hesabının Yandex ile açılması sayesinde farklı cihazlarla da entegre bir biçimde kullanılması mümkün olmaktadır.

Yandex mail hesapları açılırken daha önce Yandex uzantının kullanıldığı aynı isimli bir adres oluşturulmamış olması gerekmektedir. Aynı adresin olması durumunda alternatif mail adresleri önerilerek yeni bir hesap açılması sağlanmaktadır.

Yandex Kurumsal Hesabı Nasıl Eklenir?

Yandex kurumsal hesabının eklenmesi Outlook sistemi üzerinden mümkün olmaktadır. Kurum olarak Yandex uzantılı maillerin kullanılması durumunda mobil uygulamanın da Outlook olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede sürekli oturum açıp kapatma derdi olmadan girişler yapılabilmektedir.

Yandex.mail giriş işlemlerinde ya da hesap açma işlemlerinde aynı şekillerde giriş yapılması gerekmekte olup hesap açma işlemleri daha uzun sürmektedir. Hesap açıldıktan sonra isteğe bağlı olarak profil bilgilerinin güncellenmesi ya da profil resminin eklenmesi gibi kişiselleştirmeler yapılabilmektedir. Aynı şekilde telefon numarası gibi bilgilerin de eklenmesi şifre hatırlama adımlarını kolaylaştırmaktadır.


Post Views:
164

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.