Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Y kuşağı moda trendlerine yön veriyor

Y kuşağı moda trendlerine yön veriyor
Y kuşağı moda trendlerine yön veriyor

Tahtlarını ne zaman devrederler bilmiyoruz ama o zamana kadar yeni güzellik anlayışının kilometre taşlarını bir bir döşeyen Y kuşağının etkisindeyiz.

Sürekli yenilenmeliyiz

Bu sözler Medikal Estetik Hekimi Alp Mamak’a ait. “Her alanda olduğu gibi güzellik ve estetik alanında da dünya trendlerine yön veren Y kuşağının fark yaratan etkisi, sürekli değişen talepleri, marka değerlerine verdikleri önem ile bizlerin de dünya trendlerini takip ederek sürekli yenilenmemize neden oluyorlar” diyor Mamak.

Bu kuşağın kaygısı mutlu olmak

Moda ve güzellik anlayışı eski kalıplarından çıkıp; farklı hatta garip sayılabilecek bir forma bürünüyor. X kuşağının etkisindeki güzellik ve moda anlayışında kişinin karakterini yansıtması en önemli kaygıydı. Bu kuşak kendine yakışanı giymeye özen gösteriyordu. Fark yaratmaya çalışıyor ancak fazlasıyla birbirine benzeyen kişileri görmek mümkündü. 80 sonrası hayatımıza giren ve hala da bizleri şaşırtmaya devam eden Y kuşağının öncelikli kaygısı ise mutlu olmak ve kendini ifade etmek. Bu nedenle birbirinden tamamen farklı bakış açıları, yenilikçi ve asi ruhları ile güzellik ve moda başta olmak üzere birçok alanda etkileri yadsınamayacak derecede büyük.

Y kuşağının estetik algıları çok yüksek

Geçtiğimiz yılın dünya genelinde yapılan güzellik uygulamaları verilerine bakıldığında sadece Amerika’da kırışıklık tedavisi olan 7 milyon kişi olduğu görülüyor. Esas ilginç olan ise bu bireylerin %30 gibi bir oranının 20-30 yaş arasında olması yani Y kuşağı. Yaş grubuna baktığımızda ise kırışıklık tedavisine en az ihtiyaç duyulan yaş aralığı. Güzelliği de modayı da belirleyen tam da bu nedenle Y kuşağı olduğunu söyleyen Alp Mamak “Her şey onların hegamonyasında. O nedenle güzellik ve moda eski kalıplarından çıkıyor, belki diğer nesiller tarafından abartılı ve çirkin olarak bile adlandırılacak bir forma bürünüyor. Şimdi onların zamanı. Eninde sonunda algılarımız değişecek ve yeni güzellik algısı her şeyi fethedecek” diyor.

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Gelin Damat Fashion Day Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek

Gelin Damat Fashion Day Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek

Charlize Theron'un elbisesi 200 saatte hazırlandı

Charlize Theron’un elbisesi 200 saatte hazırlandı