Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

YAŞLILARIN SÖZÜNE KULAK VERİN.

YAŞLILARIN SÖZÜNE KULAK VERİN.

Süleyman Güdül

Halk arasında bir söz vardır. “Çocuktan al haberi” diye.  Ama en önemli uyarılardan biride, “Yaşlıların sözlerine kulak verin ” dir.

Ben, siyasi konularda bir yazı yazacaksam mutlaka dışarı çıkar, yaşlıların oturdukları parklara giderek, onların görüşlerini alırım. Çünkü, onların hayat tecrübeleri yeni yetmelerden daha çoktur. Çünkü onlar, birçok hükümetler görmüşlerdir. Artık onlar bir bilendirler.

Bu günde,  Antalya’da bulunan Aydın Kanza parkına giderek, yaşlıların görüşlerini aldım. Kendilerinden, siyasilerin ittifak konusundaki görüşlerini değerlendirmelerini istedim. Şimdi sizlere ortak görüşlerini sunacağım.

“ Üzülerek belirtmek isteriz ki, Türkiye’de ekonomik kriz tavan yaptı. İşte biz emekliler, parklarda adeta sürünüyoruz. Bundan daha görünür var mı ?. Açlık sınırı altından da aşağıya düştük ama, nedense devleti idare eden üst kattakiler, geldikleri yerleri unutarak bizi görmüyorlar. Bizim yoksulluk ve açlık sınırı altında yaşayanlarda, her seçimde çektiklerini unutarak, siyasilerin sözlerine kanıp aynı yolda yürümeye devam ediyorlar. Bu kafayla giderlerse daha çok sefilleri oynarlar. Buda padişahlık dönemimde olduğumuz gibi ,“Padişahım çok yaşa” diyerek, kulluk etmeye devam ederiz. Anlaşılan bizler laikliğin, Demokrasinin ve cumhuriyetin bizlere verdiği Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği  “

Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir “ gömleği yerine ülkesini düşünmeyip, birilerine “çok yaşa” deme gömleğini sırtımızdan çıkarmamışız. Açlıktan nefes kokusuyla yaşamak, bu kendini  ve ülkesini düşünmeyenlerce,  biatcılık  herhalde şeref sayılmakta.

Bizce, hükümette görev alan malum partiler hariç, muhalefette kalanlar, bir saniye dahil beklemeyi zarar olarak görüp, bu vatan ve bu vatanda yaşayan yoksul ve aç insanları düşünerek, harekete geçmeliler. Öyle siyasi oyunlara alet olarak, zaman kaybetmemelidirler. Görünen o ki, şu ana kadar harekete geçmemeleri ise,kendi siyasi çıkarlarını ön planda tutmaları olsa gerek. Öyle televizyonlarda vatan millet Sakarya demekle olmuyor. Böyle giderlerse,  her gün iktidarın ekmeğine yağ sürmekteler.

Öncelikle muhalefet partileri kırmızıçizgilerimiz demeyi unutmalılar. Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Ermeni’si, açıkçası bu bayrak altında, kim ki TC. kimlik kartını taşıyorsa, onlar bu ülkenin her karış toprağında hakkı olanlardır. O bakımdan, siyasi çıkar uğruna etnik gruplar arasına fitnelik sokma, ülkesini ve milletini gerçekten seven bir parti başkanına yakışmaz..

Ayrı ayrı partilere bölünmek, yıllardır bu milleti açlık sınırı altında yaşatan iktidarın ekmeğine yağ sürmektir.

Gazeteci bey, şöyle etrafına bak, 80 yaşın altında kimseyi görebilir misin ?. Bizler bir bilen olarak  birçok iyi ve kötü anları yaşayan tarihin temsilcileriyiz.

Cumhurbaşkanı olsun diye Muharrem İnceye destek verdik.  Ama son haftalarda görüyorum ki Muharrem İnce, ince  ince  CHP. yi eritmenin peşinde.  Daha doğrusu, öyle yazılıp çizilmekte. Cumhurbaşkanlığı yarışını kaybeden ince, faturayı CHP. Ye çıkartarak bölünmeye öncülük etmemeli. Muharrem İncenin kuracağı parti CHP. yi böler ama, kendisine de yaramaz,  sadece iktidara yardımcı olmuş olur.Hem kendine ve hem de CHP.ye büyük kötülük yapmış olur.

Millet ittifakına dahil olmayan tüm partiler örtülü ödeneklik yapmış olurlar. Bölünme sadece AKP. nin işine yarar.

Hele ki TC. kimliği taşıyarak, bu ülke topraklarının düşmandan alınmasında yer almış, cephede can vermiş olan ve  bu topraklarda yaşayan HDP. Seçmenini görmezden gelmek,  HDP. yi dışlamak muhalefet partilerine büyük zararlar verir. Bu tür davranışlar sergileyen partiler tıpkı örtülü ödenekten faydalanalar gibidir. HDP. Millet ittifakının içine dahil edilmeli, başkalarının iftiracı ve çıkarcı beyanlarına dayanarak, HDP yi dışlamak cehaletin ta kendisidir.

Millet ittifakına girmesini istemeyerek HDP yi ve başka partileri millet ittifakına sokmayanlar bu vartana ve bu millete asla iyilik yapmaz, hainlik yaparak, sadece hükümet partisinin güçlenmesine yardımcı olur. Dışlama zihniyetiyle yapılan ittifak, Beyrut patlamasından daha kuvvetli olarak ellerinde patlar.Hele ki, millet ittifakını satan biri olursa, işte o zaman o kişi konuştuklarını yutan ve kendi çıkarı için siyaset yapan kişi olarak, siyaset tarihinde yerini alır. Güvenirliliğini tamamen kaybeder.

Son hafta içinde sayın Bahçeli evine dön diye Meral Akşener’e  çağrı yaptı.  Bunu Cumhurbaşkanı da adeta onayladı ama, Merak Akşener, o dönme işlemini aklının uçundan bile geçirerek yüzüne kara sürmez. Biz Meral hanımı sözünün eri, birçok erkek den daha dürüst. Partisini ve seçmenlerini satarak birilerinin emirleri altına girmeyi kendisine yakıştıramayacağı gibi, asla düşünmeyen bir delikanlı olarak tanıyoruz.

Biz ihtiyarlardan söylemesi bu kadar, gerisi kendini bizden akıllı görenlere kalmıştır “diyerek söyleşiyi noktaladılar.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM.

Adam Olmanın Yöntemi Nedir? 

Günün birinde Hoca’nın da içinde bulunduğu topluluktan birisi; “Hocam, adam olmanın yöntemi nedir?” deyince; Hoca Efendi, adamın nefes almasına bile fırsat vermeden; “Canım, bunu bilmeyecek ne var, elbette kulaktır.” der. Fakat Hoca, arkadaşlarının “kulaktır” cevabından pek bir şey anlamadıklarını anlayınca açıklama yapma gereğini duyar: “Aa!. . Bunu bilemeyecek ne var? Herhangi bir adam konuşurken onu can kulağı ile dinlemeli; bu arada kendi ağzından çıkanı kendi kulağı duymalıdır.”

Rapor EtYorumun nedir ?

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

EMEKLİLER OKUSUN

ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.